deltora

19. září 2008 v 17:15 | vivienne |  Knihy a něco o nich

Tak sem se rozhodla hodit do teto rubriky aspoň něco. Tento článek v podobném znění můžete najít na www.stunka.estranky.cz, jsou to stránky mé kámošky o ona mě požádala ať ji tam něco napíši.

Kniha, kterou popisuji je první z 3. série Deltora kterou napsala Emily Roddaová. V první sérii se Lief, Jasmína a Barda vydali hledat drahokamy z kouzelného pásu. Našli je a Lief se stal králem. V druhé sérii se naši hrdinové znovu vydávají na cestu, musejí najít Pirranskou píšťalu a s její pomocí vysvobodit lid ze zajetí Pána stínů. I toto se jim podaří.
Nyní se dostáváme ke knize o které je řeč Dračí hnízdo. Kvůli nedostatku jídla lid slábne a Lief, Jasmína a Barda se vydávají na cestu při které musejí porazit čtyři sestry, které poslal pán stínů ,aby zahubila zemi.Podle útržku starodávné mapy se vydávají do dračího doupěte. Jejich jediná naděje v neuvěřitelných spojencích- posledních deltorských dracích. V dračím doupěti naleznou východní sestru a s pomocí rubínového draky ji porazí. Nyní se musejí vydat dál, dál..... až k bráně stínů, kde na ně čeká severní sestra.

Sestry čtyři
Jedy všemi
Postupně
Zahubí zemi
Zemřeš však zkusíš-li hloupě
Hledat sester skryté doupě
Jejich písně
Jak řeky temné
Zlo drží
V hlubinách země
A když nakonec
Všechny zajdou
Věčný klid
Už lidé najdou
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 www www | Web | 26. ledna 2009 v 20:30 | Reagovat

Úžasné knížky! Strašně dobře se čtou.   =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama