Červen 2009

ahojky

30. června 2009 v 15:15 | vivienne |  O blogu
Ahojky, během dneška nebo zítřka bych měla odjet do Těnovic, kde budu pomáhat dědovi dokud se babi nevrátí z nemocnice. Původně jsem měla odjet až v pátek, protože začíná Basinfirefest, ale okolnosti tomu chtěli jinak. Mám v plánu nastavit, aby se sem v průběhu týdne přidala kapitolka vlčího pouta, takže čekám na vaší kritiku.

O Niënor

27. června 2009 v 21:34 | vivienne |  Mini povídky
Ahojky, já sme dneska tak šťastná, že vám sme házim něco na čtení:-) Teď, ale vážně. Vy kdo jste četli Silmarilion, nebo Húrinovi děti, jistě znáte Niënor Níniel i její hrozný osud. Je mou nejoblíběnější postavou od Tolkiena. A mě napadlo skusit napsat co se s Niënor dělo po to co skočila z Cabed-en-Arasu. A tak jsem napsala toto. Docela se zato stydím, jak jsem si jen mohla myslet, že bych mohla navázat na něco co napsal Tolkien? Mno nic i tak to tu je.Úvod jsem vzala z již zmíněné knihy Húrinovi děti. Předm bych vác chtěla upozornit, že je to opravdu hnusné a pan Tolkine se možná obrací v hrobě..


Buď zdráva, Niënor, dcero Húrinova. Tak jsme se před koncem ještě sešli. Jen se raduj, že jsi konečně našla svého bratra. A teď ho budeš znát: toho, kdo bodá ve tmě, zrádného k nepřátelům, nevěrného přátelům, prokletí celého svého rodu, Túrina, syna Húrinova! Ale nejhorší ze všech jeho skutků pocítíš v sobě."

Vysvědčení

26. června 2009 v 13:40 | vivienne |  Mé keci
Huráááá!!! Tak konečně je konec školy a začínají prázdniny:-) Musím se přiznat, že jsem celkem překvapená a mám pocit, že někdo z učitelského sboru byl opilí(hlavně zombí), když mi psal známku. Mám totiž samí 1!!Nemůžu tomu uvěřit. A co máte vy??

pomoc!!!

23. června 2009 v 14:15 | vivienne |  Mé keci
Pomoc!!! Já se snad zbláznim.. Dneska jsem chtěla psát vlčí pouto, ale nic nebude, musím se učit chemii, učitelka mě totiž ještě zejtra vyzkouší, prej mi nechce kazit vysvědčení. Ale asi jí nedošlo, že já to totálně neumim!! A pochybuju, že se to stihnu naučit.. Pomoc jak se to mam k sakru naučit??!!

Ať žije tekutá strava, aneb když je důvod bát se šrotoven:-)

22. června 2009 v 10:55 | vivienne |  Stalo se...
Asi nechápete o co jde že? Mno se ani nedivím:-) Abych to uvedla na pravou míru, dneska mi konečně nalepili dolní rovnátka a já tak mám hubu plnou drátů. Ale musím říct, že to byla hrůza. Kdyby se mě teď někdo zeptal jestli chci rovnátka na pevno řekla bych, že ne. Řekněte co byste si pomysleli o člověku co řekne ,, Mno a pak vezmu takovou malou brusku a vybrousím ti mezi zuby mezírky, ale neboj zuby brát nebudu" Já tam totálně vyděšená a on jako by se ani nechumelilo. A pak dneska ,, Tak sestři připravte cement,ale neotvírejte ho budeme cementovat stoličky.."A pak mi ještě ten cement nechal na jednom horním zubu, takže to vypadá celkem deb***ě!
Ale ještě k tomu nadpisu, tu tekutou stravu asi chápete,ale co ty šrotovny? Mno to si tatík zase jednou dělal srandu, až bude bouřka mám se jít schovat a nemam chodit okolo šrotoven jinak by mě to přitáhlo, načež se celá rodina začala chechtat. A také se poslední dobou říká věci typu abych se otřásla jako nějaký osel, to když se dozví kolik to stálo. To je asi tak všechno.

Čím je mi můj bratr?

19. června 2009 v 14:29 | vivienne |  Mini povídky
Ahojky, jak již název napovídá jde o úvahu na toto téma. Zadal nám ji náš učitel a jelikož já v pondělí nejdu do školy, takže on ji nikdy nespatří bych já ráda znala vaše názory.
Čím je mi můj bratr??

Můj bratr pro mne znamená moc. V těžkých chvílích je mi oporou.

Vlčí pouto 10 - Vlkodlačí hněv

12. června 2009 v 10:00 | vivienne |  Vlčí pouto
Ahojky, tak a je to tu. Už desátá kapoča Vlčího pouta. Musím se přiznat, že mi dala zabrat. V této kapitolce se objeví bojové scény. Snažila jsem se to nějak popsat, ale dopadlo to katasrofálně. S tímto nemám skušenosti a je to vidět. Prostě hrůza, nevím jak bych to vylepšila, takže kapča je podle mě velice nepovedená i tak vás prosím o komentíky. Jinak ve wordu to bylo 2 a půl stránky:-)

Jeli rychle. Vítr svištěl kolem uší a stromy okolo se míhali. Gabriela byla tak unavená, že skoro usnula. Mikel se jen ušklíbl, ale Tomas si ji důkladně prohlédl. Byla krásná a bezmocná. Ne, to jen tak vypadala. Jakoby anděly uřízli křídla a poslali jej zpět na zem. A on byl bezmocný a nevěděl kudy kam. Ztracený, nebo zatracený anděl? V mysli mu stále zněla její slova. Tak to neznáte vlkodlačí hněv ..

Tati...

5. června 2009 v 16:57 | vivienne |  Mini povídky
Ahojky, tahle povídka patří k mým méně povedeným, napsal jsem ji v době kdy jsem četla knížku Brisnigr. Vy co jste četli jakoukoliv knížku z edice Odkaz dračích jezdců, možná pochopíte.. Představte si, že Galbatorix měl dceru a nevěděl o ní. Povídka se odehrává v době po jeho pádu, kdy jeho dcera stojí nad jeho hrobem vzpomíná a promlouvá k němu..

Zdravím vás

1. června 2009 v 16:17 | vivienne |  Mé keci
Zdravím a je tu další měsíc, první letní, i když to tak zatím moc nevypadá. Jinak k povídkám, mám tu napsáno pár jednorázovek, ale trvá mi strašně dlouho než se dokopu k tomu, abych to přepsala do počítače. Navíc poslední dobou nemůžu hnout s Vlčím poutem, takže nevím kdy bude další kapča.

PS: přeji vše nej ke dni dětí všem dětem, mezi které já taky patřím