Alkehol

22. července 2009 v 14:00 | vivienne |  Info o skupinách
Alkehol, skupina mého dětství, na této hudbě sem vyrůstala. Házím vám sme pár klipů a info o kapele. Zdroj:ZDE!!
Země původu: ČR

Vznik: 1991

Oficiální web: ZDE!!
Sestava (stejná od roku 1992) :

Ota Hereš - zpěv, kytara (dalšími kapelami ve kterých působí jsou Törr a Hattrick)

Petr "Kuna" Buneš - kytara

Tonda Rauer - baskytara (hraje na kytaru ve skupině Harlej)

Martin Melmus - bicíV listopadu roku 1991 se Ota Hereš a Petr "Kuna" Buneš, kytaristé thrashmetalové skupiny Kryptor domluvili, že si složí pro zábavu pár písní v jiném než thrashovém stylu s texty týkající se hospodské tématiky. Středobodem jejich konzultací o obsahu tvorby se stala pražská restaurace "Na Slamníku", kde se za asistence kamarádů a spolustolovníků dolaďovala konečná podoba tohoto rodícího se a ještě nepojmenovaného projektu. Jelikož nápadů přibývalo přímo úměrně s počtem vypitých sklenic zlatavého moku, mohlo se 25.1.1992 slavit o to více - bylo dokončeno demo s názvem "Hospodo nalejvej", které již pod názvem "ALKEHOL" obsahovalo tyto songy:

Intro

Hospodo nalejvej

Tak jaký cavyky

Travičko zelená

Vypít se

Všechno je jinak

Dejvice

Polibte mi

Jako obvykle

Železná Sparta

Vezmem zákon do svejch rukou

OutroPoté bylo toto dílko poskytnuto firmě Monitor, která po jeho poslechnutí okamžitě projevila zájem o jeho vydání. Zájem byl oboustranný, a tak se během jednoho týdne od doručení dema podepsala smlouva o vydání alba. Nahrávání proběhlo v dubnu 1992 ve studiu "Propast", a kromě songů z již zmiňovaného debutu přibyly ještě písně: Podbabskej stánek, O chlastu a Na Slamníku. Nahrávání se zůčastnil Ota Hereš (kytara, basa, zpěv, sbory), Kuna(kytara, basa, sbory), Filip Robovski (basa, sbory), Lou Fanánek Hagen(zpěv, sbory) a A.K. (automatický bubeník).

První album vyšlo pod názvem "Alkehol" 8.června 1992, a brzy se dostalo do první dvacítky nejprodávanějších titulů tehdejší federální TV hitparády. Kvůli množícím se nabídkám ke koncertování si dva zakládající členové přibrali do souboru své kamarády: bubeníka Martina Melmuse(ex-Törr), a na basové struny se adaptoval kytarista Tonda Rauer(tehdy kytara u Brian). V této sestavě již kapela v září 1992 nahrává píseň "Okno mé lásky" na sampler …dej mi víc Olympic… První koncert se odehrál v této(a již nikdy nezměněné) sestavě 30.10. v Duchcově, kde Alkehol předskakoval skupině Kabát. I když se hudební kritici předháněli ve svých zdrcujících článcích o tvorbě Alkeholu, plné sály a zájem fanoušků předurčoval další počin skupiny. Tím se stalo vydání druhého alba pod názvem "S úsměvem se pije líp" (září 1993), které dva měsíce po sobě vyhrává TV hitparádu. I díky tomuto vystupuje Alkehol 25.11.1993 před vyprodanou pražskou Lucernou.

Od té doby Alkehol stále hraje a vystupuje ve stejné sestavě, stále vydává nová alba, stále je vystavován kritice a stále je má mnoho fanoušků.
Život je krátkej
Buráky
Pivo dělá hezká těla
Na zdraví
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kiqi Kiqi | Web | 25. července 2009 v 9:58 | Reagovat

Kdo by tyto magůrky neznal :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama