Září 2009

Ech, echm....

30. září 2009 v 15:40 | vivienne |  Mé keci
Mno takže už vážně nelze předstírat, že léto tu stále je. Venku se horší počasí, listí stromů žloutne, podzim tu vážně je a my s tím nic neuděláme. Dneska jsme prohrabávala staré sešity do kterých píšu povídky, jestli nemám něco dokončeného a našla jsem básničku, teda já osobně bych to nenazvala básní, ale nemohu přijít na jiný výraz. Takže tady je ta "básnička"

7.9 2009- 27.9 2009

28. září 2009 v 12:18 | vivienne |  Co týden dal a vzal..
Mno takže, jelikož jsem minulý týden a předminulý týden vynechala, shrnu jej s tímto.

Čarodějnice-část první

23. září 2009 v 15:22 | vivienne |  Krátké povídky
echm, echm, takže další můj patvor. Tuhle povídku nemám ještě dokončenou a že ji píšu dlouho, ale řekla jsem si, že dokud kus nezveřejním tak jí prostě nedopíšu. Kermisee si možná vzpomene, že jsem se o ní zmínila, když sme si jednou psali. Jinak mám takovej pocit, že se později objeví věci, které nejsou zrovna příjemné, ale patří to k tomu. Jinak moc vás prosím o komentáře.

Středověk. Čas hrdinských činů, ale také útisků a falešných obvinění. Hony na čarodějnice bývali běžné. Jen se znelíbit církvi, bohatému a mocnému muži, nebo jen stačilo být jiný. Některé údaje říkají, že v těchto procesech zamřely tisíce žen, mužů i dětí, někteří tvrdí, že jich bylo mnohem více. V historii je středověk moje oblíbená doba, ale tyto procesy mi to kazí. Odsuzuji Kladivo na čarodějnice a odsuzuji ty, co se řídili touto knihou. Na hranicích, při mučení, zemřeli spousty žen a dívek, výjimečně chlapců a mužů. Jak daleko tehdy sahala lidská nenávist…

Anglie 1634, čarodějnické procesy jsou v plném proudu. A nyní se zde ocitáme my. V jedné středně velké vesnici, žije zde spousta žen a dívek, některé jsou svobodné jiné ne. Některé jsou krásné, jiné míň, ale každá má své kouzlo. Zdá se, že je zde vše idylické, ale zdání může klamat. Ne všichni lidi přejí jiným a ne všichni jsou čestní…


První várka fotek-Potok a most

18. září 2009 v 17:52 | vivienne |  Fotky
Ahojky, tak sme dávám pro oživení pár fotek. Je na nich zachycen potok, který je kousek od našeho domu a pod mostem.

Co si o tom myslíte..

15. září 2009 v 18:17 | vivienne |  Ptám se vás...
ahojky, popravdě řečeno nemám teď moc času a tak sem házím aspoň toto. Jinak bych moc chtěla poděkovat za komentáře k předchozímu článku.
A pro Kermisee a Marilku: Musím se přiznat, že spousta v té povídce jsou moje city, opravdu jsem to tak v jeden okamžik cítila. Tímhle jsem se měl jenom vypsat, vůbec to neměla být povídka, ale stalo se..
Ale zpět k tématu. U svojí sestřenice sem na profilu u jedné fotky našla toto:
Ptá se láska přátelství: 'Proč tu jsi ty, když jsem tady já??' A přátelství Odpoví..'Abych utíralo slzy, které po sobě zanecháš.."

Na mě to celkem zapůsobilo, ale mě zajímá co si o tom myslíte vy, jak to na vás zapůsobilo?

Podle citátu

11. září 2009 v 17:15 | vivienne |  Mini povídky
Ahojky, tak je tu zase něco úplně něco jiného. Po dlouhé době sem dávám nějakou povídku. Posledních 14 dnů jsme nenapsala nic kloudného, až včera. A musím říct, že to podle toho taky vypadá.


Vzpomínky.
Jsou tak blízko. Znovu a znovu ožívají.
Pochybnosti, sžírají mě, stále si říkám co kdyby …


Pro Kermisee

7. září 2009 v 16:09 | vivienne |  Vy se ptáte...
A je tu další odpověď, tentokrát pro Kermisee. Pokud s emě chcete na něco zaptat ptejte se ZDE!!

No ,mě by fakt hodně zajímalo, jak vypadáš...už vím, že má rezavé vlasy...vím, že tě asi nedonutím sem dát fotku, ale...aspoń mini popis prosím...

Potom, kde bereš inspiraci k povídkám?

Proč jsi zvolila zrovna Vivienne (to tu myslím někde je, ale...nechce s emi to hledat xD)

a...a...to bude asi zatím vše

31.8-6.9.2009

5. září 2009 v 18:40 | vivienne |  Co týden dal a vzal..
Tak tenhle týden byl celkem na draka. Začala škola. Hlavním tématem na většině blogů, je právě ona. Je zvláštní, že tohle slovo a to co představuje dokáže narušit vyrovnanost mysli, zničit sebevědomí zničit okamžiky štěstí a dohnat až na kraj propasti. Tohle všechno dokáže jenom škola. Tolik nenáviděná a možná i milovaná.

Jak to pokračuje

2. září 2009 v 21:16 | vivienne |  O blogu
Mno takže naši nejsou doma, brácha je u kámoše a tak využívám chvilky kdy mě nikdo neruší, abych napsala jak daleko je ta "rekonstrukce". Takže možná jste si všimli nové rubriky Dotazy a dvou jejích podrubrik. Poté sem přidala k obrázkům fotky, počítám, že sem dám první fotky tento týden. Nový vzhled jsem si už objednala, takže nevím kdy bude. Lehce jsem poupravila rubriku: kronika života Vivienne,.... . Dále z očí zmizela rubriky, povídky na přání,je schovaná v rozcestníku povídek:-)
Kapitolku vlčího pouto mám už napsanou, ale mám ji sice danou v pc, ale jelikož brácha přeinstalovával pc, nemůžu ji doupravit a dát sem, protože ještě nejsou nainstalované Wordy. Takže si musíte počkat až se to uráčí brácha udělat. Což může být za hodně dlouho:-)
Tak to je ode mě zatím vše.

Asi se z tý školy zbázním

1. září 2009 v 10:52 | vivienne |  Mé keci
Mno takže dneska jsem byla zase v té hrozné budově se žluto-béžovo-hnědou omítkou. Jak já tu budovu nesnáším, ty okna a žaluzie, parčík okolo ní, hasičárna, zastávka. A hlavně ty děti, ty nadšené a vyděšené tvářičky prvňáčku, jejich rodiče.