Trpaslíci:Děj

12. července 2010 v 9:05 | Vivienne |  Knihy a něco o nich
A tu je děj celé knihy


Děj: Nejdříve se ocitáme uprostřed bitvy v říší Pátých, kde se skřeti
a obři pod vedením temných alfů pokoušejí dobýt Kamenou bránu. Trpaslíci jeden po druhém umírají, ale brána zůstává zavřená. Poté se však brána otevírá, trpaslíci zjistí, že heslo řekl jeden z nich a to Glamdolin. Trpaslíkům se nakonec podaří bránu znovu zavřít, ale všichni jsou před ní pobyti a oni znovu procitnou jako nemrtví pod mocí Mrtvé země. Říše pátých zanikla..

Ve stejnou dobu se setkáváme s trpaslíkem Tungilem, žijícím mezi lidmi u svého pěstouna maguse a vládce říše Ionadaru, Lot-Ionana Trpělivého. Ten jej vysílá do pouť za svým bývalým žákem, aby mu vrátil magické knihy. Tungil se tedy vydává na cestu. Na své pouti se setkává s pohromou, kterou přináší Mrtvá země, poprvé za svůj život čelí skřetům se sekerou v ruce.

Mezitím se v říši Druhých setkávají trpaslíci, aby si zvolili nového velkokrále z řad Čtvrtých. Jejich kandidátem je Gandogar Stříbrovous, král Čtvrtých. Ten však chce, aby trpaslíci vedli válku proti již tak dost zbídačeným elfům. To se velkokráli nelíbí a tak vysílá dvojčata Boïndila a Boëndila, aby přivedli Tungila, jako dalšího kandidáta na místo velkokrále. A tím jim pomohl k tomu, aby zabránili vedení zbytečné války s elfy.

V nouzi největší se k Tungilovi připojí dvojčata Boïndil a Boëndil a pomůžou mu. Dvojčata vyslal velkokrál trpaslíků, aby jej přivedli. Ale on chce nejdřív splnit svůj úkol a tak se vydávají do Zeleného háje, kde žije Górén se svou přítelkyní elfkou. Na místě ale zjistí, že již není mezi živými, jelikož do Zeleného háje dorazila Mrtvá země. Naleznou zohavenou mrtvolu elfky i jejího druha, zabijí alfskou vyslankyni. Jelikož však háj ovládla Mrtvé země a tak se elfka i její druh vrátí jako nemrtví. Avšak temnota ještě nedokázala ovládnout jejich mysl a tak Tungilovi prozradí, že se nesmí knihy, které Tungil nese, dostat do rukou Mrtvé země. Jelikož obsahují způsob jak ji zničit.
Tungil a jeho společníci se vydávají zpět do magusova domu, aby mu sdělili, co se stalo.
Všichni magové a magy se setkávají u Nudina Vědychtivého v hlavním městě jeho říše, Poristy. Nudin je přesvědčí, že nalezl způsob jak zničit Mrtvou zemi. Je to ale lest a on veškerou magii z kouzla pojme do sebe a ostatní maguse a magy zabije. On je totiž Nôd´onn Dvojitý, vládce Mrtvé země.

O několik dní později se ve městě sjíždějí všichni učedníci mag a magusů, aby pomohli Nudinovi s kouzlem, které by zničilo Mrtvou zemi. Ale Nudim opět kouzlo pohltí a tím zkazí veškerou magii, zabije, také veškeré učedníky.

Tungil se svými společníky dorazí do Lot-Ionanova příbytku, ale naleznou tam jenom skřety prohledávající obydlí. Tungil čeká na svého pěstouna v jeho pokoji. Místo něj se tam objeví jakýsi mág a prohledává jeho knihy. Poté se tam objeví Nudin a sdělí mu, co hledá. Tungil si uvědomí, že mu Lot - Ionan dal omylem špatný batoh a tak se mu do rukou dostaly artefakty, po kterých nyní pátrá Nudin.
Tungil se pokusí uprchnout, ale proti jemu jeho společníkům stojí početná skupina skřetů a dokonce i sám Nudin. Podaří se jim uprchnout jen díky pomoci Andôkai Bouřilivé, magy která jako jediná přežila Nudinův útok. Spolu s ní se k nim přidá její strážce Djerůn, vysoký obrněný bojovník, který nikdy nemluví.

Vydají se do říše druhých, odkud má maga v plánu odejít do země za horami. Tungil jí po cestě ukáže knihy, po kterých Nudin pátrá. Maga se pokouší přijít co je na nich tak důležitého, ale na pohled se zdají být obyčejnými knihami s bájnými příběhy.
Jakmile dorazí do říše druhých Tungil se setkává se s králem a ač nerad vydává se za jednoho ze čtvrtých, i když jím skutečně není a snaží se získat na svoji stranu ostatní trpaslíky, aby jej volili místo Gandoraga. Maga okamžitě odchází i se svým strážcem, ale nechá Tungilovi lístek na kterém je sepsáno, co zjistila. V knize se píše o stvořeních, které žijí na druhé straně hor a dokáží vstoupit lidem do mysli a dát jim neuvěřitelnou moc. Záznamy také mluví o podhorácích,kteří vykovali sekeru z nejčistších rud a ze dřeva vzácného stromu, jež byla vykována v nejžhavější výhni, o Ohnivé čepeli.
Tungil soupeří o místo vekokrále a jako poslední úkol navrhne, aby se vydali vyrobit ohnivou čepel a zabít Nudina. Jeho protivník to musí přijmout a tak se oba se svými družinami vydávají na cestu.
Mezitím se před Poristou shromáždí armáda lidských králů pokouší se zničit město. To se jim však nedaří, mnoho jich zahyne a znovu povstanou jako nemrtví ne Nudinově straně. Přeživší princ Mallen z Ida se zbytkem vojáků uprchne. Aby nalezl způsob jak zničit Mrtvou zemi.
Tungil a jeho skupina se vydávají k prvním, aby zde přijali nejlepšího kováře, který by sekeru vykoval. Po cestě se k nim přidají potulní herci
Rondario, Furgas a jeho tajuplná žena Narmora. Krátce poté se k nim znovu přidá Andôkai a Djerůn, kteří se vrátili ze zemí za horami a rozhodli se Tungilovi pomoc. Andôkai také rozluštila poslední nejasný díl v knize, Ohnivou čepelí musí vládnout nepřítel trpaslíků. Narmora mu přizná svůj pravý původ, je napůl alfka, nepřítel trpaslíků, je tedy rozhodnuto, kdo provede rozhodující úder.

Když dorazí do říše Prvních, přivítá je jejich královna a sebou jim dá nejlepší kovářku a bojovnici v jednom Balandys. Spolu se vydávají přímo do středu Mrtvé země, do dřívější říše Pátých, kde je nejlepší výheň Dračí dech. Její plamen pochází od draka, kterého pátí zabili, jeho družka se ukryla v nedalekém jezeru, k němu se společníci vydávají, aby od ní získali oheň potřebný k rozhoření výhně. Naleznou však jen dračí kostru a jezero v plamenech, vezmou ten plamen, ale zastoupí jim cestu skřeti. Prorazí si jimi cestu a pak narazí na Gandora, nikdo z jeho skupiny nepřežil a tak se k nim přidává, aby jim pomohl s těžkým úkol.
Mezitím se v říši Druhých schyluji k boji, napadnou je skřeti a alfové, ale trpaslíci jsou zrazeni Bislipurem, rádcem krále čtvrtých, který ve skutečnosti patří ke třetím, vrahům trpaslíků. Většině trpaslíků se však podaří utéct a to i díky pomoci královny prvních, která na Tungilův popud přijela, zbytky obou armád se vydávají do Černého skaliska.
Skupina se stěží probojuje k výhni, když se její brány otevřou a oni v nich spatří trpaslíky.
Avšak nemrtvé, ty jež byli zabiti a znovu povstali, ale nepodali se moci Mrtvé země.
Trpaslíci jim pomohou a oni díky nim vytvoří Ohnivou čepel.
Poté uprchnou na povrch a vydávají se k Černému skalisku, kde se shromáždila Nudinova vojska a je tam i on samotný. Probojují se až k Nudinovy, ale Narmora jej nedokáže zabít. Je zraněna a Ohnivou čepel ukořistí Bislipur. Tungil jej pronásleduje, avšak než jej stihne zabít, tak se od něj dozví krutou pravdu. On jí však odmítá uvěřit. Vrací se a pomáhá Andôkai v boji s Nudinem. V nejvyšší nouzi uchopí Ohnivou čepel a zabije s ní Nudina. Zničí jí i bytost, která se po Nudinově smrti pokouší ovládnout Andôkai. Tímto jsou Bislipurova slova potvrzena. Tungil patří mezi Třetí, patří mezi vrahy trpaslíků.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lufristia Lufristia | Web | 12. července 2010 v 9:29 | Reagovat

Přečetla jsem si jen první tři odstavce. Chci to číst taky, takže se nechci nechat připravit o požitek a překvapení :-).

2 Vampire sisters Vampire sisters | Web | 16. července 2010 v 15:53 | Reagovat

Ahoj, máš kráásnej blog.Nechceš spřátelit? :-)

3 Marilla Marilla | Web | 17. července 2010 v 9:37 | Reagovat

Knížka asi skvělá :) Dlouho na ní chodim koukat do knihovny ale ještě sem se nodokopala jí přečíst..:D

4 Fliky a Fikk Fliky a Fikk | Web | 18. července 2010 v 16:38 | Reagovat

jooo to je něco pro tebe :-D  :-D :-D, ale já tenhle žánr moc nemusim ;-)

5 CuMelKaa CuMelKaa | Web | 18. července 2010 v 21:29 | Reagovat

Mas zajimavy dess...♥

6 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 3. srpna 2010 v 8:51 | Reagovat

Krutopřísný blogíšek :D

7 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 28. října 2010 v 11:20 | Reagovat

máš to tu peknoucke

8 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 22. listopadu 2010 v 19:26 | Reagovat

:) :D :)

9 alenka15987788 alenka15987788 | 23. listopadu 2010 v 14:33 | Reagovat

Čauky, je to tu fajne.

10 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 25. listopadu 2010 v 18:01 | Reagovat

G.O.D. - moc fajn

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama