Ritual - cosi jako recenze

15. července 2011 v 16:06 | Vivienne |  Info o skupinách
Tento rok vydala moje oblíbená skupina XIII.století Best of jménem Ritual. Tyto 2 CD jsem dostala za vysvědčení a posledních pát dní mi doma nehraje nic jiného. V následujících řádcích se pokusím sesmolit jakousi "recenzi". Budu vděčná za vaše připomínky a rady.
Tři.
Dva.
Jedna.

Dem na to :-)

XIII. století je podle mě legendou v českých gotic/rockových vodách. Proto když vydaly Best of Ritual rozradostnil se nejeden jejich fanoušek.
Best of to jsou 2 CD na kterých se nachází celkem 27 písní.
Neznám jejich tvorbu tak dobře, abych mohla říci jak moc je která píseň pozměněná, či není. Těch pár co znám prošlo razantní úpravou a u některých je to k dobru (např. Justina). Mám pocit, že písničky z posledního alba jsou nezměněné.
Píseň Fénix, která je jediná nová na obou albech, se podle mě dost povedla a zamíchala pořadím v mém žebříčku oblíbených písní. Naopak předělávka písně Butterfly on a wheel od The Mission je pro mě nejslabším článkem.

Myslím si, že toto Best of, je pěkným shrnutím 20 let existence kapely. I když taky si mohli dát tu práci a vytvořit nějaký booklet shrnující existenci kapely, či alespoň texty písní. Tak jak to je (letáček upozorňující na novou Štěpánovu knihu a přehled všech alb) mi přijde dost chudé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama