Knižní přehled Květen - Srpen

2. září 2011 v 15:03 | Vivienne |  Přečtené knihy
Jak jsem psala, tak tu je další seznam.


Černý kocour - Edgar Allan Poe
kniha obsahuje 12 povídek (jáma a kyvadlo, zrádné srdce, černý kocour, skokan, pád do Malströmu, rukopis nalezený v láhvi, podlouhlá bedna, zlatý brouk, odcizený dopis, eleonora, obchodník, senzace s balónem). Nejvíce mi v paměti ulpěly 3 povídky.
Jáma a kyvadlo mě naprosto uchvátila. Zrádné srdce a Černý kocour mi přišli dost podobné, v obou případech se vrah který zpáchal "dokonalý" zločin nakonec prozradí sám.

Ženy, které běhaly s vlky - Clarissa Pinkola Estés
úžasná kniha, které se mi sice místy obtížně četla, ale to jí neubírá na kouzelnosti. Ráda bych si ji přečetla ještě jednou.

Pohádky - J.R.R. Tolkien
další dílo úžasného spisovatele, tentokrát to byly pohádky: Kovář Wootton Major, Nimralův list a Farmář Giles z Hamu

Svobodnej národ - Terry Pratchett
jedna z nejlepších knih, které jsem od Pratchetta četla, ať žijí Nac Mac Fíglové!! :-) A Tonička Bolavá se svojí pánvičkou :-)

Dědic klanu - Brian Ruckley
více zde

Branou snů - Tereza Matoušková
To byla jízda.. Jinak to říci nejde. Přehlédnu-li hlavní hrdiny (Femiho, Atalana, Zorenu a Kerdeu) musím říci, že mi učaroval roztomilý Naxík a jeden z bohů a to totiž Kerabit. Je mi líto Elian, chudáček, nechtěla bych zaží to, co ona. Uragona jsem téměř pořád, toužila nakopat (ale možná i něco horšího "temný smích"). Knihu jsem přečetla nečekaně rychle,prostě jsem asi závislák :-) Doufám, že knížek z Podmoří bude více a já si je všechny vystavím v knihovně. Ach to bude krása...
Více zde a zde
Spravedlivý hněv - Markus Heitz
Knihu jsem dostala k Vánocům a k jejímu přečtení jsem se dostala až teď (ostudné já vím).
Opradu se mi kniha líbíla, byla velmi čtivá a úplně mě pohltila a nepustila (tak jak Trpaslíci). Více naleznete zde
Král Oidipús - Sofoklés
Jedna z nejslavnějších Sofokleových (skloňuje se to tak?) tragédií. Začátek byl těžký, to uznávám, ale pak jsem se do toho dostala a knihu přečetla za večer (není se čemu divit má jen 71 stran). Doufám, že se ještě někdy k nějaké tragédii od tohoto autora dostanu.
Možná to píši špatně, ale kdyby Oidipús naslouchal radám ostatních a nešel jako "býk" kupředu, nedívaje se do prava ni do leva nic by se nestalo. Ano žil by ve lži, ale neznal by pravdu, která je strašná. Ale kdyby nebyl takový jaký byl nebyla by to tragédie :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Le fille Ash Le fille Ash | E-mail | Web | 2. září 2011 v 18:58 | Reagovat

Pěkný seznam! :) Hezky pestrý... A počkej, On Tolkien napsal i něco jiného, než Pána Prstenů?? Tak moment! Po tom se budu muset porozhlédnout!

2 Lufristia Lufristia | Web | 2. září 2011 v 22:16 | Reagovat

Zajímavé. :) Moje četba se během tohoto jediného víkendu bude muset zaměřit na tři knihy z maturitní nabídky, jinak mě v pondělí češtinářka rozdupe. :D
Sofoklés byl skvělý. :) Král Oidipus je skvělá tragédie. :-)

3 Dee Dee | Web | 25. listopadu 2011 v 0:48 | Reagovat

já se před pár dny vrhla na tu čtvrtou, poslední toničku... zatím je asi nejdrastičtější, co jsem četla, úžasné kolik se tam sbíhá starých známých postav - přesně tohle Terry umí skvěle :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama