Fantasy filmy

11. prosince 2011 v 19:36 | Vivienne |  Mišmaš
Přeji hezkou neděli. Přináším vám už třetí článek. Strašně to uteklo. Ctěla bych se vám nejprve omluvit, že tu není moc živo a že nepřibyla povídka. Vážně mě to mrzí, ale nestíhám a navíc celou sobotu jsem byla pryč a vrátila se zcela na odpis. Doufám, že se mi podaří vše dodělat a konečně sem přidat něco pořádného. Ale už vás nebudu dále zdržovat.Když slyším nebo vidím tato slova nevím proč, ale okamžitě se vzpomenu na Pána prstenů. Ale o tom až později.
Já a fantasy filmy
Přiznám se, že je mám ráda. Dívám se na ně i když neznám knižní předlohu, nebývám moc kritická, ale vša také nezkousnu. Např. již zmíněný Pán prstenů- když jsem ho viděla poprvé byla jsem nadšená a nachápala jsem bratrův odpor hlavně k druhému dílu. Až později, když jsem si knihu přečetla, jsem pochopila proč. Mluvím o bitvě u Helmova žlebu, které byla přetvořena tak, aby davy lidí upoutala. V knize to bylo úplně jinak. Méně dramaticky řekla bych. Lepší slovo mě zkrátka nenapadá. Velkým plusem je, podle mě, to že přivedl mnoho lidí ke knihám. Přeci jen mezi jednotlivými díly byla několikaletá mezera (pokud se nepletu) a ti kdož chtěli vědět, co bude dál a nechtěli čekat, museli po kniže sáhnout. Další film na který si hned je Barva kouzel, podle knih Terryho Prattcheta - Barva kouzel a Lehké fantastično. A opět tu máme velké nepřesnosti, které mě jako milovnici Prattchetova díla, štvou. Ale přeci jen si myslým, že svět který je tam popisován a Mrakoplašovi příhody, nejsou lehké na provedení. A to bývá kámen úrazu většiny filmů, které vycházejí z mé oblíbené knihy. Prostě a jednoduše je stále srazován a to není dobré. No a dalším bodem je to jejich nová móda - půlení filmů. Přijde mi to jako by to dělali jen kvůli tomu, aby více vydělali.
Na fantasy filmy se ráda podívám, ale stejně mám raději knihy.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lily Avril Lily Avril | Web | 12. prosince 2011 v 21:26 | Reagovat

Ahoj rozjíždím nový blog o Avril Lavigne. Pokud bys měla zájem tak se ke mě koukni a zanech komentík, díky moc :)

2 Kikisek Kikisek | Web | 29. prosince 2011 v 17:25 | Reagovat

protože já se buď podívám na film nebo si přečtu knížku, nikdy oboje... Proto se odmítám podívat na Eragon, protože jsem to ještě nečetla a kdybych se teď na to podívala, nebavilo by mě to a neustále bych tam viděla nejaké chyby a rozdíly. Proto jsem nikdy nečetla a ani číst neplánuji třeba Harryho Pottera, rpotože jsem viděla všechny filmy, už vím jak to dopadne, takže už by to nebylo ono, a jakmile vidím nejdřív film, který je natočen trošku jinak než jak to je v knížce, tak už tu knížku prostě číst nemůžu :D Stejně jako u zmiňovaném Pán prstenů. Viděla jsem všechny filmy a teď jsem si v knihovně půjčovala knížku a nehodlám ji číst :D Zaprvé se vté knížce krapet neviznám, ale zjistila jsem, že to je zbytečný, protože bych ji po přečtení nějakých dvaceti stran odložila, protože by mi došla trpělivost přehlížet ty rozdíly mezi knihou a filmem... :D Stejný to byl i u Stmívání. Viděla jsem stmívání i Nový měsíc a chtěla jsem si přečíst obě knížky, abych si pak mohla přečíst třetí a nemusela čekat na film. :D Nevidržela jsem to a u sté stránky jsem to vzdala protože ty rozdíly mě nehorázně štvaly :D Nevím jak to bylo u Pána prstená, ale u stmívání to bylo určitě tak, že jakmile viděly film, řekli si, že si přečtou i knížku :D To je jeden klad zfilmování knížek, že to donutí lidi sáhnout i po knížce :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama