Amberian Dawn

12. března 2012 v 20:15 | Vivienne |  Info o skupinách
Něco málo o této zajímavé kapele.


Země původu: Finsko
Texty: finská a norská mytologie, kalevala

V létě 2006 se Tuomas Seppälä a Tommi Kuri rozhodli založit kapelu. Přidal se k nim bubeník Heikki Saari, klávesista Tom Sagar a kytarista Sampo Seppälä. Po krátkém hledání se našla zpěvačka s klasickým sopránem, Heidi Parviainen. A to se ukázalo být dobrou volbou. Nejen že zpívá, ale píše i poutavé texty. Skupina Amberian Dawn byla na světě.
Nedlouho poté z osobních důvodů kapelu opustil kytarista Sampo Seppälä. Na jeho místo přišel Kasperi Heikkinen. To však nebyla poslední změna, odešel bubeník Heikki Saari, kterého nahradil Joonas Pykälä-Aho. V této sestavě bylo nahráno první CD "The River of Tuoni".
Roku 2009 vyšlo další album "The Clouds of Northland Thunder" a s ním i další změny v sestavě. Thomas se trvale přesouvá za klávesy, čímž nahrazuje Toma Sagara, na druhou kytaru hraje Emil Pohjalainen. V této (nové) sestavě nahrávají album "End of Eden". Dochází však k další změně, z kapely odchází zakládající člen Tommi Kuri, bubeník Joonas Pykälä-Aho a kytarista Emil Pohjalainen. Na jejich místa přicházejí Jukka Koskinen , Heikki Saar (s kapelou nahrál první dvě písně "The River of Tuoni") a Kimmo Korhonen.

V únoru vvyšlo CD Circus Black, pod hlavičkou Spinefarm Records. Na fanoušky čeká deset skladeb a jako hosté byli přizváni Timo Kotipelto a Jens Johansson (oba Stratovarius).


Členové:

Tuomas Seppälä- kytara, klávesy
Heidi Parviainen - zpěv
Kasperi Heikkine
n- kytara
Kimmo Korhonen- kytara
Jukka Koskinen- basa
Heikki Saari- bicí


Bývalí členové:

Emil Pohjalainen - kytara

Sampo Seppälä - kytara

Tommi Kuri - basa

Tom Sagar - klávesy

Joonas Pykälä-aho - bubny
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | 13. března 2012 v 17:47 | Reagovat

První skupina, se kterou jsem "mluvila" finsky. Teda pokud se "Kiitos" dá považovat za mluvení :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama