23-29.dubna

29. dubna 2012 v 21:26 | Vivienne |  Co týden dal a vzal..
Páni, další týden za námi ....O pálení chyb jsem se tu už znínila, ale k "úplnému smazání" to chtělo ještě něco. A tak jsem si promazala mobil a s tím snad všechny zbylé vzpomínky. Cítím se o trochu líp a snad to bude ještě lepší a lepší.

**

Prý je vědecky dokázáno, že lidé co hodně čtou, si vtiskují do paměti, co se jak píše a tím pádem píšou bez chyb. Já jsem očividně výjimka. Z diktátu jsem dostala 3-4. Pro mě velký úspěch, ale máti zase vyřvávala. Jako vždycky. Ale i mně to přijde špatné. Stydím se za sebe a chci se zlepšit. Snažím se psát diktáty, co nejčastěji to jde, ale moc to nepomáhá (no vlastně téměř vůbec) a já už nevím, co dalšího zkusit.


**


Stres není dobrý společník. Já jsem ve stresu defakto od doby, co jsem nastoupila na střední. A teď se to na mně podepsalo výrazněji. Už i podle doktorky, ke které mě matka donutila jít. Nechtěla jsem. Zase si báječně pokecaly. Alespoň že se jí postavila a máma musela sklapnout. To co dělám je naprosto normální, dokonce i dobré. Ale i tak kvůli tomu do mě reje a obě bači taky. Nejradši bych jim něco pověděla, ale držím se. Zatím ano. Ale jak dlouho?

**


Počasí si z nás střílí. Minulý víkend strašná kosa, že jsem nevěděla, co si na sebe ještě natáhnout, abych na házené nezmrzla a v soboru jsem chcípala horkem. Ale tak holky to v sobotu zvládly (bez mé výraznější pomoci). Jsem za to ráda. Nerada jim to kazím.

Sobota to celé vůbec trochu pokazila. Byli jsme u babči a oni tam byli taky. Kdo? No Jitul s přítelem. Radši jsem rychle zapadla dovnitř do chládku, alespoň jsem se na ně nemusela dívat. Asi jsem trochu podrážděná ještě z toho minula, ale zase si říkám, že kdyby chtěla mohla přijít (a ano asi jí/jim závidím, ale přeji jim to z celého srdce, i když mě to štve- že si nenajde 10-15 minut na svoji sestřenici! To je to tak těžký?!)


Neděle a s ní překvapivě opět házená. Horko cca stejné, ale bylo mnohem větší dusno. Párádně jsem to zkazila, ale naštěstí jsme vyhrály, i když to už bylo na hraně. Lepší se a mi jdeme spíše naopak ke dnu. Byla jsem černá od hlavy k patě, no a ten dres.. Radši honem rychle tu myšlneku zaháním. Do původní bílé, už budu mít vždy daleko.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 29. dubna 2012 v 22:39 | Reagovat

Podle mě nejde se násilím naučit správně psát diktát, to na to člověk musí mít cit. A navíc v té rychlosti člověk nestíhá přemýšlet, jak to má být. Ale určitě ti jdou zas jiný věci. :-)

2 Avilan Avilan | Web | 30. dubna 2012 v 19:01 | Reagovat

No dikráty.. Sice taky hodně čtu, ale já si spíš než těch písmenek a čárek všímám textu jako celku, prostě vnímám děj a ne ý/íčka... Jo, to počasí je děs xD Se to pořád střídá... Hej, taky se strašně moc stresuju, hlavně tento rok... Jakmile jsem se dověděla, že budu příští rok maturovat ze šesti předmětů, mě polilo horko a nějak se ho nemůžu zbavit...

3 Liliana von der Heide Liliana von der Heide | Web | 1. května 2012 v 13:18 | Reagovat

Diktáty jsou na prd, navíc tam učitelé s oblibou dávají chytáky, takže chyby se vždy objeví...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama