Amberian Dawn - Cirkus Black

17. května 2012 v 21:40 | Vivienne |  Info o skupinách
Tato finská kapela přišla 29.února s novým CD Cirkus Black a právě jeho se bude týkat tento článeček.


Už přebal alba mi vnukl myšlenku, že už jsem to někde viděla. Inu myslím si, že "inspirace" slavnějšími krajany NW je zde zcela viditelná. Ale nechme obal obalem a hurá na hudbu.


První píseň nese stajené jméno jako album: Cirkus Back - trochu mě porazí rychlé temto, které jsem na úvod nečekala, ale je to dobré.
Následuje Cold kiss, která mi přijde o dost zajímavější. Když se poprvé ozve mužský hlas, podivím se, co že se to děje, než si uvědomím, že jsem slyšela "Tima Kotipelta" (skloňuje se tak??) ze Stratovarius, který na desce hostuje. Jeho hlas mi k písní sedí, dobře se doplňuje s Heidi.
Mimoto byl k písni i natočen videoklip. No nevím, co na něj říct. Snad jen že mi trochu uniká "děj", ale to je asi způsobeno tím, že nevím pořádně o čem se zpívá, ale chci to napravit. Zdá se mi to nebo má zpěvačka opravdu paruku??


No nic jedem dál.
Třetí písní je Crimson Flower na které hostujeJens Johansson. Čekala jsem smršť, ale ta nepřišla. Až na úvod, který mi cosi připomíná.
Zbytek CD se mi slévá v jednolitou hmotu - nese se ve stejném duchu a já v tom neslyším nic nového. Hlas Heidy mi místy připadá mdlý a nevýrazný, navíc pořád stejný. Přijde mi, že na začátku písně si sedne na jednu vlnu a té se drží celou píseň. Někdy to na mě působí chladně a neosobně. Ani si nevšimnu, že skončila písnička a hraje jiná.

Myslím, že CD neurazí, ale zároveň nepřináší nic nového. AD si jedou ve vyšlápnutých kolejích, které se jim očividně osvědčily.

PS: Berte na vědomí, že nemám hudební sluch, ani speciální hudbní vzdělání. Jsem prostě jen člověk, co rád poslouchá. Předchozí řádky byly vyjádřením mých myšlenek a názorů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 17. května 2012 v 23:55 | Reagovat

Nevím, jestli v tom klipu má Heidi paruku, ale jestli jo, tak musí být pořádně připevněná, aby neodletěla, když fouká vítr. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama