Bestie

20. května 2012 v 20:54 | Vivienne |  Mini povídky
Ani nevím, co mě vedlo k napsání totoho textu. Konec je trošku divný. Budu vám vděčná za komentáře.

Ta dávná i zcela nová. Náhle se probudila k životu. Nikým nezvána, nečekána. Tělo se napjalo v křeči, kterou způsobil nával zuřivosti. Touha zabíjet - tak nepodobná chladné vypočítavosti lidí. Stála tu na okraji, plná toho ohně, který chtěl ven. Oheň si vždy cestu najde. Zuby zaskřípaly a na kůži se objevily rudé kapky krve z ranek, co způsobily nehty. Nikdy si nevšimla, jak jsou dlouhé. Zahřměla - už ne jako člověk, ale jako zvíře. Bestie vyhrála.
Běžela k nim, z úst jí vytékal pramínek slin. Hladověla - celá její duše hladověla. Popadla první z nich, jen to křuplo a byl konec. První zklamání. Ale další už čekaly … Rozervala hrdlo, konečně se dočkala rudého proudu. Nemohla se kochat krásou smrtelného třasu dlouho. Byli tu další a času ubývalo. Houkání sirén zprvu vzdálené se blížilo. Něčí ruce ji objaly a povalily na zem. Dolehla na ni tíha a chlad. Oheň uhasl a zdáli se nesl šílený smích….
"Zase jsi vyhrála, sestřičko,"
"Neboj, nehrály jsme naposledy," Bestie se usmála. Bílé vlasy měla obarvené krví do ruda a téže kapky stékaly po jejím téměř nahém těle. Občas kapku lapila a okusila. Naproti ní seděla malá hnědovláska, Čistota, ta vypadala zaraženě a v očích měla zklamání.
"Jsem v každém člověku, zakořeněná v jejich nitru. Jsem tam déle než a ty a tak mi snadno podlehnou."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Xavier Fender Xavier Fender | Web | 20. května 2012 v 21:39 | Reagovat

Konec není divný, konec je to nejpravdivější rozuzlení, jaké ta povídka mohla mít ... je to kruté, ale je to pravda, v každém je nějaká ta bestie ... při čtení prvního odstavce jsem se musel chvět, neboť jsem cítil, že podobný oheň vře ve mně ... :( Píšeš moc dobře.

2 Liliana von der Heide Liliana von der Heide | Web | 21. května 2012 v 21:18 | Reagovat

Náhodou, je to moc zajímavý nápad, líbí se mi tam taková ta neurčitost. možná by se tam našly nějaké stylistické mouchy, ale na to já odborník nejsem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama