Nataři

15. června 2012 v 13:28 | Vivienne |  Mini povídky

Bylo nebylo.. Bratr hrál Travian a já pro něj do soutěže napsala povídku. Soutěže se nezúčastnila, jelikož jsem propásla uzávěrku. Tak alespoň sem pro vás.

Hořelo. Žluté mihotavé plameny olizovaly stavení, domy i lidská těla. Krajem se nesl zoufalý křik těch, co zatím přežívali. Nebyl zde nikdo, kdo by jim pomohl. Kdo by je zachránil,….
Pomalu se snášela tma a lodě opouštěli pevninu. Kouř a oheň nechávali za sebou,ani jednou se nikdo neohlédl, s nadějí se dívali kupředu.


Mnoho dní uplynulo a moře se zdálo být stále stejně pusté - bez života. Na lodě se snášela hustá mlha. Ozývalo se jen šplouchání vesel. Z míst kde mlha nebyla tak hustá bylo vidět bílou plachtu, či příď některé z lodí. Vesla se zastavila, lodě dorazili na mělčinu. Zpoza mraků vykouklo slunce a jeho paprsky osvítili kříž na jedné z lodí. Drahokamy do něj zasazené se rozzářily. Na pevninu rozhodně vstoupilo několik vousatých válečníků a mužů oděných do hnědých hávů s kříži na prsou. Padali na kolena, líbali zem a hlasitě odříkávali své modlitby. Ze zbytků lodí vyšla elita, ještě nedávno, tak mocného národa, jehož vlast právě umírala v plamenech které oni sami zapálili.


Rychle osídlili zem, kterou si vyvolili za nový domov. To se však nelíbilo válkou rozervaným kmenům, kteří se pro dokázali spojit proti těm, co jim kradli zem. Jediná vlna odporu byla krvavě potrestána. Bohem vyvolení - Nataři, přinesli zemi jen krev, smrt a beznaděj.


V plamenech mizely osady, v krvi zmírali lidé, kteří se odmítali podrobit. Nakonec nezbyl nikdo, kdo by se jim mohl postavit. Zem ležela bez života, pokrytá těly těch, kteří ji po staletí obdělávali, těch, kteří ji ctili. Nad vypálenými kraji se vztyčily věže natarských měst, špičky kostelů a chrámů zasvěcených jedinému bohu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FanFiction-Klub FanFiction-Klub | Web | 15. června 2012 v 13:33 | Reagovat

Ahoj :) Najskôr asi patríš k ľuďom, ktorí keď uvidia reklamu, bez milosti ju vymažú. Prosím ťa, aspoň v tomto prípade nám venuj minútku pozornosti :) V prípade že rada píšeš, chceš sa stať spisovateľkou alebo žurnalistkou, navyše máš dostatok fantázie, navštív náš blog, ktorý je akýmsi centrom príbehov- fanfictions, no zároveň aj strediskom potencionálnych spisovateľov, ktorí sa neboja ukázať svetu svoj talent. Ak medzi nich patríš aj ty, neváhaj a zaregistuj sa u nás. Podrobné info nájdeš na blogu. Vopred ti Ďakujeme :)

2 Kristý Kristý | Web | 17. června 2012 v 15:21 | Reagovat

ono to hodně dělá úprava fotek, ale i obyčejně jsem docela bledá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama