Garm

8. srpna 2012 v 19:06 | Vivienne |  Pokusy

Pokus o referát z prvního ročníku.


V několika následujících řádcích tohoto referátu bych vás ráda seznámila s Garmem. Budu se zabývat jeho vzhledem, výskytem i chováním.

Garm je tvor velice nápadný. Má hlavu podobnou té lví, ale je tmavší a hříva kratší. Jeho mohutné, svalnaté, mírně ochlupené tělo budí respekt. Když se postaví na zadní může výškou dosahovat až 2 m. Garm je masožravec. K zabíjení potravy mu slouží dlouhé, ostré tesáky a drápy, které jsou schopny amputovat člověku končetinu. Garm může budit dojem neohrabaného tvora, ale opak je pravdou. Běží-li po čtyřech může dosáhnout rychlosti až 50 km/hod. Další podivností jsou dvě chapadla vyrůstající ze zad, ta mu slouží k vysávání a přichytávání se k předmětům.

Garm se vyskytuje velmi řídce. obývá severní oblasti: Norsko, Švédsko, Finsko a Grónsko. Byl ale spatřen i v Německu a Polsku. Podle myslivců žije jeden i u nás konkrétně v NP Šumava.

Garm je nespolečenský tvor. ve skupinkách se zdržuje pouze v době páření (1 x za 3 roky), anebo chystá-li se na útok. Je-li k tomu donucen zaútočí na lidské osady. Jinak se drží stranou od lidí.

Na závěr bych chtěla dodat, že Garm si zaslouží naši pozornost. Je velice inteligentní a nejedná nerozvážně. Musíme si uvědomit, že na nás nechce útočit. Celá staletí žil nepovšimnut, až nyní lidé počali ničit jeho přirozené prostředí. Je tedy logické, že se nevzdává a bojuje o své místo na slunci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lufristia Lufristia | 12. srpna 2012 v 12:37 | Reagovat

To je velice zajímavé a opravdu originální.
Docela mě mrzí, že takové kreativní úkoly nedostáváme ve škole také. Naši učitelé jsou tak trošku suchaři...jediný, kdo s námi něco podobného podniká je dějepisář, ale s ním musíš umět argumentovat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama