Siréna pekel II.

19. srpna 2012 v 20:05 | Vivienne |  Krátké povídky
Pokračování povídky
Letěla. Vítr jí svištěl kolem uší a zem se měnila. Diara se smála, šílené skřeky se rozléhaly krajem. Byla volná a tak blízko své pomsty. Zastavila se. Nehodlala vše zkazit svojí ukvapeností. Čekala dlouho a tak ji chvilka navíc nezabije. Věděla, že rozkol, který mezi nimi nastal, může být krátkodobý, nebo naopak trvalý. Musela zjistit, co se děje a podle toho se zařídit. Nemohla chybovat, protože kdyby se opět spojili nedokázala by ja zničit. Pomalu se vydala k prvnímu z nich.

**
"Jak-jak??" zakoktal jeden z pánů Pekla. Diara se pouze smála a nepřestala, když mu podřízla hrdlo. Nečekala, že podlehne tak rychle, ale nyní už věděla vše a nic jí nebránilo v pomstě. Pomalu se vydala k dalšímu.

Uběhlo několik měsíců a její spanila jízda pomsty se pomalu blížila ke konci. Zbyl jen jeden. Peklo zachvátil chaos, ale jí to bylo jedno a Nejvyšší nereagoval. Nebránilo jí tedy nic v tom, aby si svoji pomstu vychutnala.
Pomalu vešla do jeskyně plné krápníků. Ve vzduchu byla cítit síra. Diara se uchechtla. Colo patřil k tradicionalistům, kteří se drží lidských povídaček. Až by se zjevil kdekoli většina lidí by okamžitě křikla, že je to démon.
Pokračovala dál a vzduch se postupně plnil pachem něčeho jiného. Byl to strach. Diaře se rozsvítily oči vrušením, byl už blízko. Na chíli se zastavila a užívala si toho pocitu slasti, který ji zaplavil. Po chvilce pokračovala dál. Jeskyně se rozšiřovala a ona tak z dálky viděla obrovský balvan, za který se schoval.
"Už jdu, drahý." Zazpívala sladce a skočila.

**
Jeskyně zrudla a krápníky byly ozdobeny vnitřnostmi různých barev a tvarů. Diara s uspokojením pozorovala okolí.
"Vítej zpět drahá," Diara se obrátila spatřila Nejvyššího. Uklonila se.
"Děkuji, pane," Nejvyšší si se zaujetím prohlédl jeskyni.
"Jsem vážně rád, že jsi zpět," řekl a zmizel. Diara se stále jen usmívala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Avilan Avilan | Web | 22. srpna 2012 v 9:53 | Reagovat

Je to taková zvláštní kniha, ale strašně dobře se čte :) Nebudu spoilerovat, ale až na nějaké divné věci je to pohodová a zábavná kniha :)

2 Rabe Rabe | Web | 24. srpna 2012 v 19:33 | Reagovat

vývoj situace je překvapující :-D  :-D ale jen tak dál

3 Kermisee Kermisee | 1. září 2012 v 13:21 | Reagovat

Wau, tak Nejvyšší byl při ní. No, to je tedy překvapení. Dokázala bych si to představit i jako další kapitolovku. Chm. Ale opravdu velmi dobré.!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama