Setkání část 3.

24. září 2012 v 20:49 | Vivienne |  Necitelní

Další díl. Budu vděčná za komentáře.

"Dobrá tedy. Je rozhodnuto. Na tomto místě se opět sejdeme za tři měsíce, kdy bude sestavena rada." Řekl Jaron a usmíval se. Poté se zvedl a odešel, následoval ho Dag s Fabiem. Trill s Rominem zůstali sedět a zlost jim sršela z očí. Byli bezmocní, ale zároveň rozhodnutí se nevzdat. Ještě dlouho poté tam seděli a domlouvali se na dalším postupu. Ostatní mezitím odcestovali. Fabio, nečekaně klidný, odešel a dál se jednáním nezabýval. To Dag s Jaronem si opět sedli a krátce spolu hovořili. O budoucnosti, o tom co je čeká. O válce která se pravděpodobně. Oba si uvědomovali, že šance na to je velmi vysoká. Museli se tady připravit. Jaron měl v tomto ohledu výhodu a hodlal ji využít.**


Vrátili se domu a život pokračoval dál. Jakoby se nic nezměnilo, ale stal se prvý opak. Změnilo se téměř vše. Území, které ovládali Červení, bylo kdysi hustě osídlené a oni pozůstatků civilizace hojně využívali. Opravili a uvedli v život vojenské stanice i nemocnice, začali vyrábět a obchodovat. Začali žít. Ale kdesi hluboko v sobě všichni cítili napětí, věděli, že křehké příměří, je klidem před bouří a že oni sami budou její součástí. Nebylo úniku. Byla to výhoda i nevýhoda.


*


Deště skrápějící Zemi pomalu ustávaly a planeta jim tak odholila svoji novou tvář plnou slunečního svitu, osadníci tak měli možnost poprvé po stovkách let spatřit proměny, ve kterých vynikala. Rean a ostatní vědci si klidu a pohody příliš neužili. Práce neubývalo, spíše naopak a Rean navíc veškerý svůj volný čas trávil s Liesou. Čím víc ji poznával, tím více propadal jejímu kouzlu a stával se bezbranným. Ale těmito myšlenkami se nezabíral. Technik mu konečně zprovoznil přivezený notebook a on s úžasem prohlížel soubory. Nerozuměl jazyku ve kterém byly napsány, ale většina z nich byly nákresy strojů, které nikdy nespatřil. Se slovníky a několika kolegy se usilovně snažil rozluštit jejich tajemství, ale to mu zatím unikalo. Po týdnu stráveném v laboratoři se vydal zpět do Prahy, aby pokračoval potrestáni za to, co dělají, ale obrazy z toho, co by se stalo po odhalení některých informací, převážily bez nových strojů měli dost způsobů jak se zabít. A napětí přebývalo. Jako hustý těžký mrak se drželo nad jejich hlavami a nešlo jej ignorovat. Stále tu byl a s ním i hrůzu nahánějící otazníky týkající se budoucnosti. A tak se teď zdála být tak nejistá.**


Jaron zamračeně pročítal zprávy. Jeho síť informátorů byla už velmi rozsáhlá a tak věděl o mnohém. Díky tomu mohl včas zareagovat. Věděl, že Trill s Rominem se dali do zbrojení a pomalu se chystali na útok. Jaron znovu prošel papíry a urovnal je. Měl se setkat s Dagem, doufal, že jeho spojenec pokročil s přípravami na válku a budou to oni, kdo první zaútočí. Jaron chtěl využít náskoku, který jeho lidé získali svým brzkým příchodem na Zemi. Byli už připraveni, ale Jaron ještě vyčkával. Sám by ani s náskokem, jaký měl, nevyhrál. Musel být trpělivý.


**


Dag seděl u stolu a zamyšleně pročítal zprávy, které mu Jaron poskytl. Vše si urovnal v hlavě a občas prohodil pár slov se svými rádci. Když odložil papíry na stůl, byl už rozhodnut.
"Tvůj plán se mi dost líbí. Kdy začneme?"
"Do týdně. Žlutí a Zelení se rychle zabydlují a připravují na válku. Brzy by nás mohli dohnat. Musíme využít náskoku, který máme." Jaron seděl naproti Dagovi a usmíval se.
"Dobrá tedy. Budeme připraveni, kdykoliv vyrazit. Dejte nám znamení a zaútočíme na určené cíle." Dag se zvedl a složil mapku, na které byly zakreslené cíle. Delegace Modrých odešla. Jaron osaměl. Ještě dlouho tam seděl sám po tmě a rozjímal. Kostky byly vrženy a už nebylo nic, co by je mohlo zastavit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 on-hungergames on-hungergames | Web | 24. září 2012 v 21:41 | Reagovat

Pojdte si zahrat novou RPG Hunger Games!! Budeme radi, kdyz se prihlasite. http://on-hungergames.blog.cz/

2 Ms.Mee Ms.Mee | 23. října 2012 v 21:48 | Reagovat

Neponaučiteľní...stále to budú skúšať. Určite to dopadne ako po prvýkrát...zase sa život na Zemi vyhubí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama