Attax

27. listopadu 2012 v 17:21 | Vivienne |  Info o skupinách
O této kapele jsem se tu zmínila již několikrát a tentokrát vás čeká článek o její historii. Nedivte se, že o nich pořád píšu, hraje tam můj bratr.A kluci budou určitě rádi, za každou reakci :-)

Rok založení: 2011
Členové:
Pepa - bicí;
Michal- kytara, zpěv;
Honza- kytara, zpěv;
Ondra- baskytara

Odkazy: Attax, bandzone


Historie:
Historie skupiny Attax se začala psát v průběhu jara 2011. V té době ukončila svou činnost skupina Archeo, ve které společně působili Honza a Josef. Tuto dvojici oslovil Michal se záměrem založit novou kapelu. Trojici muzikantů už zbývalo jen doplnit o posledního člena s basovou kytarou. Hledání netrvalo dlouho a byl osloven Honzův a Pepův kamarád Ondra, který se sice původně učil hrát na elektrickou kytaru, ale po naléhání výše zmíněných kamarádů přešel na nástroj s tlustými strunami.

V počátcích se skupina snažila sestavit ideální koncertní set z převzatých písniček. Skupina také použila jednu z písniček, kterou hrálo Archeo. Již od začátku ale kapela směřovala k vlastní tvorbě. Tato úloha byla založena především na dvojici Josef (texty) a Honza (muzika).

První oficiální vystoupení kapely proběhlo 27. září 2011 v domovském klubu Music Sklep ve Spáleném Poříčí. Postupně se zvyšoval počet vlastních písniček, a tak se kapela rozhodla v květnu 2012 natočit pro potřeby propagace demo obsahující tři vlastní skladby. Nahrávání probíhalo ve studiu SM Records. Veškeré úpravy natočeného materiálu se rozhodla kapelu provést sama. Toto demo bylo pokřtěno během vystoupení 20. července. V současnosti kapela dále usilovně skládá, zkouší a připravuje se na živá vystoupení.
Zdroj: Attax.cz
Jen bych dodala, že 8. prosince se ve Spáleném Pořičí odehraje další koncert :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama