Nepoučeni část 3

11. ledna 2013 v 22:36 | Vivienne |  Necitelní

Předposlední část.

Rean se zarazil a pak náhle prozřel. Dostal strach, že by o Liesu přišel. Zuřila válka, která neměla mít vítěze. Věděl, že musí rychle jednat.
"Pojďte za mnou!" křikl na Necitelné a dal se do běhu. Necitelní ho bez problémů následovali. Doběhli k Reanově pokoji, tam vědec popadl své záznamy a deníky a spolu s nimi se vydali do hangáru, kde stála poslední loď.
"Co máš v plánu?" zeptala se Liesa, zatímco Rean oddechoval.
"Na Zemi zbyli poslední lidé, kteří neztratili zdravý rozum - Bílí- a za těmi se musíme vydat," řekl, doběhl k lodi, otevřel dveře a vstoupil na palubu. Deset Necitelných jej následovalo. Rean zapnul motory a rozjel se. Stále zrychloval a po chvíli se loď vznesla. Nikdo tomu nevěnoval větší pozornost. Oblohu křižovaly desítky lodí a oblohu rozjasňovaly stovky střel. Rean se hbitě vyhýbal a stále nabíral výšku a rychlost. Když vystoupal nad oblohu, vyrazil kupředu stále nikým nepovšimnut.


**
Letěli nad bojišti a tak viděli obrazy nové zkázy. Rean byl zoufalý.
"Tak to vypadalo i tehdy?" zeptal se a v očích měl slzy. To co tak usilovně budovali, bylo v troskách. Stavby, které přižily první chaos padaly pod nápory nového chaosu, který přinesla válka.
"Zhruba ano. Ale vaše zbraně jsou lepší, ničíte důkladněji," odpověděla mu Liesa a objala ho. Rean se rozplakal.
Když o několik hodin později přistáli v sídle Bílých, které bylo zatím nedotčeno boji, byl už klidný. Vystoupil z lodi a Necitelní ho následovali. Byl překvapený, že ho uvítal sám Fabio. Byl zamračený a všude kolem vládl zmatek.
"Reane, co tu děláte?"
"Rád bych si s vámi promluvil."
"Posílá vás Jaron?"
"Ne."
"Tak Ric? My válčit nebudeme!"
"Já vím, chci si s vámi promluvit o něčem jiném." Fabio se zatvářil nedůvěřivě, ale nakonec mu pokynul, aby ho následoval.
**
Seděli u stolu a nedůvěřivě na sebe hleděli.
"Tak kvůli čemu jste přijeli?"
"Kvůli válce."
"Naše stanovisko se nemění."
"Vím, ale nemyslím si, že je dobré vyčkávat. Tato válka skončí smrtí všech."
"Co tím myslíte?"
"Chaos vládne. Ani jedna ze stran se nevzdá, dokud tu druhou nezničí, ale tím zároveň zničí sami sebe. Věřte mi, tito lidé," ukázal na Necitelné, "to už jednou zažili."
"Kde berete tu jistotu?"
"Jaron se chystá použít absolutní zbraň. Oba víme, co to znamená," Fabio pouze přikývl a složil si hlavu do dlaní. "Co tedy navrhujete?"
"Vrátit se na Sikeu, protože tady nás nečeká nic jiného než smrt." Fabio přikývl.
"Možná máte pravdu, ale raději bych ještě chvíli zůstal na oběžné dráze. Třeba se mýlíte."
"Tak rád bych se mýlil." Řekl smutně Rean.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama