Únor 2013

Nasaď si masku

27. února 2013 v 20:57 | Vivienne |  Pokusy
Další drabble, ke kterému mě inspirovala kapela Ginevra.

Tak si už nasaď tu masku, skryj úděl svůj. Dnes všichni masky budou mít, až do půlnoci volání nikdo tvář tvou nespatří celou a ty budeš krásnou ženou. Milovanou, obdivovanou a žádanou. Obleč nádherný háv ať halí tělo dokonalé a nasaď si masku, jež kryje znamení ďáblem seslané. Vzpomínku hrůzy dávno vyvolané a nikdy nezapomenuté. Nasaď si masku a z domu vyjdi, hudba už hraje a bál začíná. Bav se a užívej, jednou do roka jsi bohyní. Jednou do roka, když je masek rej, necítíš beznaděj.

Literární deníček 18-24.2

24. února 2013 v 21:53 | Vivienne |  O blogu
Uplynul již nějaký ten čas od mého posledního záznamu, ale tento týdem se mi opět podařilo trochu psát a ráda bych se k zapisování do deníčku vrátila.

"Kontakt"

22. února 2013 v 16:27 | Vivienne |  Mini povídky

Povídka, inspirovaná dílem H. P. Lovecrafta. Objevují se tam fakta z jeho knih. Snad se bude líbit.

Vydat se po spletitých cestách snu, až tam kde i bohové v úctě poklekají a snad ještě dál do neznámých končin, kde vládne chaos. Poznat nepoznané. Ach ano. Touha po poznání ho hnala vpřed. I když znal příběhy mnohých, kteří zas voji troufalost zaplatili nejvyšší cenu a plíží chaos Nyarlathotep jim pak vzal všechno. To vše si Kondred uvědomoval, ale nehleděl toho. Měl svůj sen a za tím si šel. Zdatně se proplétal snovými světy. Hledal stále hledal, ale nenacházelo. Bloudil pustinami Ohrožován bestiemi hrůzných tvarů i barev. Chvílemi ho přepadalo zoufalství a bezmocnost, neb mu přišlo, že sami bohové se postavili proti němu a jeho snu. A pak jej vyhostili. Bolestné bylo procitnutí a krutá realita mu nalomila duši. On. Učený a znalý tajemství snových říší i jejich vládců, jež spatřil Ultharské uličky a spolu s jeho kočkami nahlédl na odvrácenou stranu měsíce. On byl vyhoštěn ubohými bohy, kteří mu snad i záviděli jeho moc a odhodlání.


Obrazy z prosince část 1

20. února 2013 v 22:05 | Vivienne |  Fotky
Prosinec už je dávno pryč, ale já jsem se k těmto fotkám dostala až nyní. Snad to nevadí a stejně moc prosincově nevypadají :-)

4-17 února

17. února 2013 v 19:54 | Vivienne |  Co týden dal a vzal..
....

Pomalých tónů vábení ...

15. února 2013 v 19:52 | Vivienne |  Videoklipy
Po velmi dlouhé době příspěvek do této rubriky, ale nedokážu si to odpustit, jelikož jsem objevila několik málo krásných písní a ráda bych se o ně s vámi podělila.Faun -Diese kalte Nacht
Tuhle bandu znám už další dobu, hlavně mě očarovala jejich písen Egil saga, pak podle toho co vím kapela ukončila činnost a nyní ji obnovila v novém složení. Mám tento druh houdby velmi ráda a ni ta němčina dojem nekazí.

PS: musím se smát, ale ten chlápek s notebookem to zabil xD


My Dying Bride - Poorest Waltz
Tato briská doom metalová partička má už dlouho vyhrazeno místo v mém hudbním srdci (a od prosince i na skřini :-) ). Tato píseň není výjimkou a přidá-li se k tomu i kouzelný klip, nelze odolat.


A na závěr poněkud starší věc od Bratrstva luny, píseň s výstižným názvem Signum Diabolicum. Pravdivá píseň doplněná a záběry z Vávrova filmu Kladivo na čarodějnice natočeného podle stejnojmenného románu od V. Kaplického

Bouře myšlenek

11. února 2013 v 19:42 | Vivienne |  Myšlenky....
Opět jsem je zklamala, ale hlavně jsem zklamala sama sebe.
Už zase...

Epilog

8. února 2013 v 21:11 | Vivienne |  Necitelní

Bez velkých oslav přichází konečně závěr. Upřímě řečeno, čekala jsem od této povídky víc... :-(


Velmi rychle byli sbaleni a tak třetí den po Reanově příjezdu, byla flotila Bílých na oběžné dráze Země. Výbuchy byly stále větší a silnější, ale ten který se stal pátého dne, je předčil všechny. Zem pokryl prašný oblak, který se tam udržel celý den. Pak nastalo ticho. Žádné další výbuchy, ani letecké souboje. Přístroje, které hlásí známky života, umlkly. Zem opět ztratila své obyvatele a Rean byl přesvědčen, že si oddechla.

"Oni to vážně udělali …" řekl Fabio, který byl ve tváři bledý jako stěna. Rean stejně přepadlý jako on, bezmocné sevřel v rukách Norrecův zápisník.
"K čemu to všechno bylo. Tenhle muž poznal pravdu, ale oni se z jeho chyb nepoučili. Blázni zaslepení touhou po moci zmařili tolik životů. Asi nám není souzeno žít na Zemi, která vypila už potoky lidské krve."
"Půjčíte mi ten deník?" Rean podal Fabiovi deník.
"Pohleďte na ně," ukázal na Necitelné," pro mnohé jsou to bestie, vrazi bez slitování, ale když se podívám na to, co jsme provedli my lidé. Tak oni jsou mnohem lepší než my. To my jsme ty bestie, chladnokrevní vrazi bez slitování."
"Jen se modlím, aby se lid na Sikee poučil, aby se po třetí neopakovala stejná chyba."

Loďstvo Bílých se postupně vzdalovalo od modré planety, jejich dvakrát ztraceného domova. Země, opět bez lidí, upadla do ticha, ale to se mělo brzy změnit. Život šel dál a obnova světa počala téměř okamžitě. Nepotrvá dlouho a zvěř opět bude vládnout světu. A možná za dlouhý čas se opět zrodí tvor chytřejší než ostatní a stane tak na vrcholu. A možná objeví téměř zaniklé stopy dávné lidské civilizace, která se nedokázala poučit ze svých chyb a tak za to zaplatila …

Když se mění měsíc

4. února 2013 v 22:12 | Vivienne |  Co týden dal a vzal..
Další týden ve zkratce.