Knižní přehled - Leden - Únor

4. března 2013 v 21:10 | Vivienne |  Přečtené knihy
Tentokrát je shrnutí za 2 měsíce. Nevím, co se to děje, ale četla jsem jako divá a tak mám na kontě již 19 přečtených knih (jednu tedy 2x). Uvidíme, zda-li to tak půjde dál.

Volání Cthulhu 2 (Sebrané spisy 3) -H. P. Lovecraft
Musím říci, že mě dílo Lovecrafta velmi okouzlilo a nemohu se dočkat další knihy. Prostě jsem jeho tvorbou pohlcena. Směsice strachu a hororové atmosféry, lehká fikce s příměsí reality.


Krakatit - Karel Čapek
Nevím, co si mám myslet. Tak nějak to mnou projelo a já z toho téměř nic nemám. Konec byl celkem pohádkový.

Čaroděj Ivanov -
Vadrovec a upíři... Některé věci se opět velmi povedly a jí se válela smíchy, autor musí mít velmi bujnou fantazii.

Směšné lásky - M. Kundera
Knihu jsem si půjčila na doporučení češtinářky a opět z toho nejsem nijak nadšená. Povídky se mi moc nelíbily. Snad je to způsobeno mým věkem nebo rozhledem(který není nikterak velký) a třeba za pár let budu knihu hodnotit jinak.

Tyrolské elegie- K.H. Borovský
Co dodat. Kratičké dílko, které mě opět moc neoslovilo. Ale trochu jsem z něj cítila lásku k vlasti a stesk po domově.

Balady a romance - Jan Neruda
Dýchá z toho lidovost a taková dílka já mám docela ráda. Není to nejlepší, co jsem kdy četla, ale rozhodně nelituji.

Osud trpaslíků - M. Heitz
čtvrtý a záverečný díl. Celkem se mi to líbilo, ač nemohu říci, že by to byl nejlepší díl. Přislo mi, že je tam spousta věcí nedovysvětlena a já doufala, že v tomto díle se vše vysvětlí. Plus je i to, že nebyl zbytečný šťastný konec, který by mi k tomu snad ani neseděl.

Báječná léta pod psa - M. Viewegh
má první kniha od tohoto autora. Děj mě moc nezaujal, ale četlo se to rychle. Nevím, prostě asi takové knihy nejsou pro mne.

Milenci a vrazi- V. Páral
Zdá se mi to, nebo mi češtinářka půjčuje samé horší knihy? Toto dílko mi přišlo dosti chaotické a ač se to četlo rychle, nezaujalo mě to natolik, abych ho četla podruhé, nebo si ho zpracovala k maturitě.

Utrpení knížete Sternenhocha - Ladislav Klíma
O této knize se zmínila naše češtinářka a strhl se kolem ní velký hlahol. Popsala nám ji, jako dosti krutou knihou, kde se vyskytují až nechutné scény. A já jsem samozřejmě neodolala :-)
Sehnat ji byl docela problém a tak jsem si ji musela stáhnout. Ale i to se podařilo až na druhý pokus, jelikož poprvé se mi místo háčků a čárek objevovaly otazníky. Opravdu zábavné například jsem nevěděla, co je ?í?ala až pak mi došlo, že je to žížala. :-)
Až tak drastické to nebylo, dost se tam motala realita s halucinacemi, což pro mne bylo často matoucí.


Povídky malostranské - Jan Neruda
Nelíbilo se mi to a ani pořádně nevím proč.

Komu zvoní hrana - E. Hamingway
Kniha mi přišla místy zdlouhavé a i odskoky mi přišly trošku zbytečné. Taky mi přišlo velmi zvláštní, že příběh odehrávájící se cca 3-4 dny na 400 stránek.

Čarodějnictví dnes - S. Farrar
zajímavý pohled na normální Wiccu.

Květy zla - Baudelaire
Konečně jsem se k tomuto dílu dostala, ale na internetu jsem četla, že má mít 126 básní - je to tak? Nu tak v tom případě mám jen část... No nějak se v tom nevyznám.

Sehnala jsem si tedy jiné vidání tuším že z roku 2001. Básní je tam skutečně více, ale některé jsem četla vícekrát. Jen mě uviduje tak odlišný překlad u Mršiny(Mrchy).

Na západní frontě klid - E. M. Remarque
Kniha z války. Opět. Skvěla napsána a závěr jsem si musela přečíst hned několikrát.

Kniha Nosferatu - P. Štěpán
Velmi zajímavá kniha, za kterou vděčím bratrovi. Je to souhrn (pro mne) velmi zajímavých informací a to jenej o upírech.

Lev, čarodějnice a skříň
Na okamžik zpět v Narnii. Část kouzla už opadla, ale dost ho tam ještě zůstalo.

Kupec benátský - W. Shakespeare
Další kniha od barda z Anglie. A je to snad poprvé, co jsem knihu (snad) zcela pochopila a která se mi i celkem líbila. Já ho snad začnu i mít ráda.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Olivka Olivka | Web | 4. března 2013 v 22:31 | Reagovat

Povídky malostranské jsem přečíst nemohla - prostě jsem to otevřela, sotva přelouskala pár řádků a vrátila knihu. I tak jsme na besedě potom z toho věděla nejvíc (chytře jsem si stáhla děje povídek :D ) Komu zvoní hrana dopadlo podobně, ale tam jsem došla aspoň do polovičky tuším. Jsem mizerný čtenář, blížící se maturita mi nepomohla přečíst ani to nejnutnější :D ty to aspoň budeš mít krásně načtený a budeš si moct knížky krásně vybírat :-) pokud vám tu maturitu zase nezmění, i to se může v našem státečku stát, že...

2 Frána Frána | Web | 5. března 2013 v 20:55 | Reagovat

Zajímavé knihy, pokud se k nim někdy dostanu, ráda si je přečtu :-)

3 bludickka bludickka | E-mail | Web | 7. března 2013 v 10:50 | Reagovat

Ty brďo, ty jsi čtenář! To si nedělala nic jinýho než četla :)

4 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 8. března 2013 v 20:12 | Reagovat

Z toho tvého seznámku jsem četla ty letopisy narnie a povídky malostranské :) .. letopisy narnie jsem precetla vsechny a muzu se pysnit tím, že je mám všechny hezky vyřádkované v knihovně :)

5 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 4. dubna 2013 v 15:47 | Reagovat

Jak jsi psala o tom překladu u Květů zla, tak na tom opravdu záleží hodně. Taky se občas nestačím divit, když se mi do rukou dostane stejné dílo, ale od jiného překladatele. Třeba takový Shakespeare, jediný překlad, který mám moc ráda, je ten od Hilského. Nebo je na tohle téma dobrá báseň Havran od Poea - 16 českých překladů. Stačí přeložit pár slov jinak a hned to je úplně jiné dílo=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama