Červenec 2013

Čarodějnické

29. července 2013 v 21:40 | Vivienne |  Fotky
S velikým zpožděním se dávám fotky z května.

I letos jsem se dala do soukromého pálení čarodějnic. A tentokrát jsem se pokusila i nějakou tu čarodějnici sama vytvořit. Nebylo to nic moc, ale snaha se cení ne?

Propaguji české knihy 2

25. července 2013 v 22:33 | Vivienne |  Knihy a něco o nich

Druhou osobou kterou zde zmíním sama autorka tohoto projektu - Tereza" Temnářka" Matoušková. O této talentované autorce se mi píše celkem lehce ale i těžce zároveň. Je to způsobeno tím, že jsem jejím velkým fanouškem, takže to co píši bude pravděpodobně dosti zkreslené, takže to celé berte s rezervou prosím. A vůbec nejlepší bude, když si její knihy přečtete sami a utvoříte si názor sami.

Diablo - Království stínu

23. července 2013 v 19:39 | Vivienne |  Knihy a něco o nich


Napsal: Richard A. Knaak

Kde se odehrává: svět počítačové hry Diablo

Čas: není určen

Postavy: Quov Tsin, Zayl, Kentril Dumon, Gorst, Antana, Juris Khan,..

Charakteristika postav:
Quov Tsin je čaroděj, který celý svůj život zasvětil studiím u Urehu, proto když se podle jeho výpočtů blíží jeho návrat, neváhá a vydává se s družinou žoldáků do džungle kde "světlo mezi světli" stojí.
Zayl je nekromancer, stoupenec Rathmy, který žije v blízkosti ruin. S lebkou Humbarta Weissela a žoldáky se vydává do Urehu, aby objevil jeho děsivé tajemství.

O perlách

21. července 2013 v 20:57 | Vivienne |  Mini povídky

Pokus o povídku na TT u snílků a tentokrát to bude o perlách. Snad se bude alespoň trošku líbit, jelikož je to poněkud zvláštní.


V dávných dobách pro něž dnes už nemáme označení, děly se věci pro nás neuvěřitelné, neboť odporují našim zkušenostem a naší pravdě. Ale tehdy byly věci prostě jiné, než jsou dnes. Možná byly lepší a možná taky ne …

Uprostřed moře v jeho nejhlubším příkopu rostl strom, který by byl obyčejným, i když mohutným stromem, pokud by rostl kdekoli na souši. Ale on rostl na dně moře a proto byl tak odlišný. Strom byl velmi osamělý, neboť společnost mu dělaly jen korály a tu a tam nějaká ta rybka. Jo a málem bych zapomněla na podvodní lid, ten okolo něj tančil také. Ale přesto byl strom svým způsobem osamělý, neboť si s ním nikdo nepovídal, a připadal si zbytečný. Proto se rozhodl, že bude plodit plody, krásnější než cokoliv co dávali jeho suchozemští bratři.

Kap. 8 - Spojenectví

20. července 2013 v 12:58 | Vivienne |  Vlčí pouto 2: Čas pomsty

Další kapitolka. Chtěla bych jí věnovat Yasemin Other Van de Notte - díky za krásné komentáře.


Morthug zaslechl hluk boje a rychle se otočil. Jeden mladý vlkodlak se k němu přiblížil. Z tlamy mu kapaly sliny. Morthug přikývl a vlkodlak odešel. Poté se opět otočil ke Gabriele a pomalu se k ní přiblížil. Vlk výhružně zavrčel a Gabriela procitla. Vyskočila a vykřikla. Vyděšenýma očima pozorovala Morthuga a on pozoroval ji. Lehce pokynul rukou a jeho společníci se opatrně posunuly blíž ke Gabriele.

iluze 83

17. července 2013 v 13:22 | Vivienne |  Pokusy
Tentokrát to bude velice krátké, což přeci jen u mě není až takovým zvykem. Ale tentorktá se jedná o drabble - 100 slov.
Jak už název napovídá inspirovala jsem se iluzí č. 83


Čirá voda se divoce rozdováděla, bublala a vřela. Bělovlasý bělovousý vzal několik bylin a vhodil je do vody. Chýši naplnila omamné vůně bylin. Stařec bez pohnutí seděl a čekal. Netrvalo to dlouho a z hladiny se zvedla hustá mlha, která padala na zem a která se plazila až ven. Stařec nabíral téměř průzračnou tekutinu a šeptal stará slova, hlas pomalu sílil až do té míry, že poslední slova vykřikl. A poté nastalo zvláštní ticho, ne to hrůzu nahánějící, ale poklidné.
Kap.
Kap.
Začaly zpívat kapky deště dopadající na střechu chýše. Stařec se usmál. Splnil svůj úkol. Přivolal svému lidu déšť.

Ivanhoe

15. července 2013 v 14:26 | Vivienne |  Knihy a něco o nich

Tuto knihu jsem zde původně neměla v úmyslu zveřejňovat, protože jsem si ji chtěla dát do seznamu k maturitě, nakonec se, ale ukázalo, že v novém seznamu není :-( Takže ji dávám alespoň sem :-)

Autor: Walter Scott

Kap. 7 - Když se vše obrací

12. července 2013 v 21:20 | Vivienne |  Vlčí pouto 2: Čas pomsty

A je tu pátek a s ním je tu i další kapitolka.


Drasil seděl stále na tom samém místě. Z venku k němu doléhaly zvuky připravující se armády. Nevnímal to. Uvažoval nad tím, co ztratil. Gabriela, ona vlkodlačice, co mohla vše změnit. Utekla s nenávistí v srdci. Co když se bude chtít pomstít? Drasil se oklepal. Zkáza přišla do těchto lesů. Upíří lid se již nového soumraku nedožije. Smrt si pro ně přijde. I pro něj, bratrovraha. Vládce, jež svými rozhodnutími odsoudil vlastní lid ke zkáze.

Tristania - Darkest White

10. července 2013 v 22:33 | Vivienne |  Info o skupinách

Tristania - Darkest White
Přemýšlím zda-li se mám vůbec snažit o originální úvod. Asi se to stejně nevyvede a tak přejděme od trapných pokusů k hlavnímu pokusu o recenzi. Totiž, bylo nebylo dne 31. května 2013 vykouklo na svět nové CD norské kapely Tristania.
Už od prvních tónů úvodní skladby je jasné, že se nejedná o práci žádného nováčka nýbrž o počin party, která už má ledacos za sebou. Stále je to tatáž Tristania, ale zároveň jiná. Asi nejvýznamnější odlišností je fakt, že tentokrát je hlavním slavíkem zpěvák Kjetil Nordus. Což rozhodně není na škodu, jelikož se nám představí v různých polohách i stylech například v písni Scarling je to naléhavý šepot a v Lavender nám zase zpívá klidně a melodicky,aby následně přešel k síle spojené s naléhavostí. To je jen pár příkladů, dalo by se toho najít mnohem více, ale to mi přijde zbytečné.

Halucinace

7. července 2013 v 22:52 | Vivienne |  Pokusy

Další můj pokus na TT u Snílků. Snad se vám bude alespoň trochu líbit.

Za hranicí stínu
pod náhodným plamenem
nápoj z blínu
spolu si vypijem.

Kap. 6 - Procitnutí

6. července 2013 v 21:00 | Vivienne |  Vlčí pouto 2: Čas pomsty

Další kapitola.

Gabriela usnula a ponořila se do neklidného snu. Opět jej spatřila- Morthuga- nejsilnějšího z vlkodlaků. Opět zaslechla to volání. Naprosto se v něm ztratila. Krom obrázků Morthuga a volání nevnímala nic. Ale tak nějak k sobě ty dvě věci nepasovaly. Morthug ji nevolal, to někdo jiný, ale kdo? Gabriela nechápala, co se to s ní děje. Když tu se sen změnil. Vrátila se zpět do vesnice, viděla upíry a mrtvá těla. Vykřikla a probudila se.
Schoulila se do klubíčka a pokoušela se zahnat tu hrůznou představu zpět. Nešlo to, ba spíše naopak. Po chvilce se k ní přidala myšlenka, za kterou se nenáviděla. Ne, to není pravda, nemůže být. Říkala sama sobě, ale neposlouchala se. Strašně moc doufala, že to není pravda, protože kdyby byla, nesnesla by to. Huan který instinktivně vycítil, co se děje, vyskočil na postel a přitiskl se k ní. Jeho tělo jí hřálo. On byl tou jedinou jistotou, co jí zbyla.

Knižní přehled červen

4. července 2013 v 19:44 | Vivienne |  Přečtené knihy
Červen plný knih :-)

Dcera čisté krev - A. Bishop
O této knize jsem se dočetla někde na blogu, ale k jejímu přečtení jsem se dostala až o rok možná i více později :-)
První díl ze série Černé drahokamy se mi líbil, už jen že společnost je matriarchát, což mi přijde jako velmi zajímavý nápad.

Literární deníček červen

1. července 2013 v 21:54 | Vivienne |  O blogu
Tentokrát je v literárním deníčku obsažen téměř celý červen, inu toho psaní nebylo až tolik.

Pondělí -3 .6
Pracuji na: výlevna citů
Počet znaků : 686 včetně mezer
Poznámka: alespoň k něčemu je volná hodina před odpoledkou