Kap. 7 - Když se vše obrací

12. července 2013 v 21:20 | Vivienne |  Vlčí pouto 2: Čas pomsty

A je tu pátek a s ním je tu i další kapitolka.


Drasil seděl stále na tom samém místě. Z venku k němu doléhaly zvuky připravující se armády. Nevnímal to. Uvažoval nad tím, co ztratil. Gabriela, ona vlkodlačice, co mohla vše změnit. Utekla s nenávistí v srdci. Co když se bude chtít pomstít? Drasil se oklepal. Zkáza přišla do těchto lesů. Upíří lid se již nového soumraku nedožije. Smrt si pro ně přijde. I pro něj, bratrovraha. Vládce, jež svými rozhodnutími odsoudil vlastní lid ke zkáze.


Z chodby se ozvaly kroky a ty jej vytrhly z přemýšlení. Dovnitř vstoupil upír, špinavý a otrhaný, ale hlavně měl ve tváři zděšení.
"Můj pane. Byli jsme v Kornu. A on uprchl. Morthug uprchl. Sledovali jsme jeho stopu a podle všeho sbírá armádu. Sergal a ostatní jej sledují, mě poslali sem, abych vás informoval." Vysypal ze sebe upír rychle. Drasil byl v koncích. Opravdu netušil, co se teď bude dít.
Před dávnými časy se upíři a vlkodlaci dokázali spojit a Morthuga porazit. Ale nenávist, kterou teď k sobě pociťovali, je příliš velká. Nedokážou se znovu spojit a porazit jej. Věděl taky, že Morthug se bude mstít. Doufal, že nejdřív půjde zničit své bratry. Ale je taky možné, že Khor upíry napadne i tak. Přežil vymírání prvorozených. Proč by to tedy nedokázal znovu? Drasil netušil, co bude dál. V téhle podivné hře již ztratil všechny trumfy. Kdo proti komu bude vlastně bojovat? V tomto chaosu se někdy potulovala Gabriela, po jejíž moci toužil Khor a jejíž moci se Drasil děsil. Věštbou vyvolená. V nouzi na druhou přijde stranu, pomocnou ruku najde tam… Drasil se zamyslel. Věděl, že Morthug ženy nikdy neproměňoval. Pokud ale tajemná moc vlkodlačích žen pocházela z dávných časů měl by o ní vědět. Ale pokud by se první vlkodlačice zrodila až po jeho uvěznění, nemohl by to vědět. Morthug byl zatím jediný, kdo jí nic neprovedl. Drasil si uvědomoval, že tu existovala možnost toho, že by se k němu přidala. Byl v koncích.
***
Sergal se svojí družinou neúnavně pronásledoval vlkodlaky. Netrvalo dlouho a dohnali je. Celé jejich vojsko sedělo mezi stromy, ale Morthuga vidět nebylo. Upíři rychle uvažovali, co dál když tu je vyrušilo zavrčení. Jako jeden muž se obrátili a pohlédli tváří v tvář mladému vlkodlakovi. Meč zasvištěl a vlkodlačí tělo těžce dopadlo na zem. Sergal si utíral meč. Jen koutkem oka zahlédl další pohyb. Instinktivně tím směrem nastavil meč a další vlkodlak se na něj nabodl. Zakňučel. To ale vyburcovalo celou armádu. Byli prozrazeni. Nebylo úniku. Sergalovi muži tasili meče. Věděli, že není naděje, ale byli pevně rozhodnuti vzít sebou co nejvíce vlkodlaků. Nerovný boj právě začal. Přišel čas podruhé se rozloučit se životem. Smrt si přišla pro další nesmrtelné. A to byl teprve začátek.
Vlkodlačí sídlo žilo jako už dlouho ne. Vlkodlaci běhali sem a tam a svým počínáním připomínali mravence, ale jejich úmysly nebyly tak dobré. Nakonec veškerý ruch ustal. Velice rychle se vojsko dalo do pohybu a zmizelo v lese. Vlkodlaci se pohybovali jako stíny. Vítr šuměl. Les klidně spal. Nic ani v nejmenším neukazovalo na fakt, že se po lese potulují dvě vlkodlačí armády. Až pak šumění větru přerušilo vlčí zavytí, dlouhé a teskné. A za krátko na něj přišla odpověď…
***
Lukas starostlivě kontroloval stav zdi. Byla na rychlo opravená, ale zdálo se, že vydrží. Ale jak dlouho? Odvrátil pohled od hradeb a zahleděl se na nádvoří. To že Gabriela utekla se mezi upíry rychle rozšířilo, ale nikdo tomu moc pozornost nevěnoval. On sám byl rád. Ale zdálo se mu, že Drasila to velmi trápí. Zvedl oči k věži. Byl tam. Stín. Co se mu asi honí v hlavě. Lukas byl rádcem Drasila, ale nikdy zcela nepochopil, jaké jsou jeho úmysly. Možná je neznal ani on sám. Nyní udělal něco, co kupodivu očekával. Probudil je. Jejich ceny byla vysoká, ale většina upírů byla přesvědčena o jejich neporazitelnosti. Tak jako tak, pravdu se brzy dozví. Z přemítání jej vyrušily kroky. Ohlédl se. Otrhaný, špinavý upír. Průzkumník.
"On uprchl?" zeptal se tiše. Upír přikývl.
"Kéž nad námi bdí bohové," špitl ještě Lukas a zahleděl se na temnou oblohu. Za celá dlouhá léta svého života se upíři ocitli v takovéto situaci. Byli tak blízko porážce, která bude definitivní a nevratná. Nebude již možnost se pomstít. Jestli vlkodlaci vyhrají, vyhladí všechny upíry v tomto kraji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yasemin Other Van de Notte Yasemin Other Van de Notte | E-mail | Web | 14. července 2013 v 19:21 | Reagovat

hmm, je to zaujímavé :D Bože, až ma mrazí ako sa neviem dočkať toho čo sa deje s Gabrielou :D
Som zvedavá a to riadne :D Sa mi páči ako vieš navnadiť atmosféru ;-) :D výborne :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama