Knižní přehled červen

4. července 2013 v 19:44 | Vivienne |  Přečtené knihy
Červen plný knih :-)

Dcera čisté krev - A. Bishop
O této knize jsem se dočetla někde na blogu, ale k jejímu přečtení jsem se dostala až o rok možná i více později :-)
První díl ze série Černé drahokamy se mi líbil, už jen že společnost je matriarchát, což mi přijde jako velmi zajímavý nápad.


Golem - G. Meynrik
Tuto knihu jsem půjčela bráškovi z knihovny já, a když už byla doma, tak jsem si ji taky přečetla :-) Bylo to velmi zvláštní dílo a byla jsem z něj tak trochu rozpačitá, už jen protože Golem tam až tak moc nevystupoval. Prostě jsem jen čekala něco jiného.

Nezvěstná - K. Alvtegen
Tuto knihu jsem vyhrála a docela mě zaujala. Zajímavý příběh, ale přišlo mi, že závěr byl docela uspěchaný.

Sladká jak krev - P. Neomillnerová
Ach já nešťatná, co jsem si to na sebe zase upletla za bič?? Ta kniha mě prašila v knihovně do očí a navíc jsem si od této autorky chtěla už dávno něco přečíst. Jen jsem si nevšimla, že je to první díl série. (tříská hlavou do zdi - mám těch sérií rozečteno nějak moc). Ale byla to fajn četba, rozhodně se na autorku musím více zaměřit.

Předtucha - M. Pujmanová
Zde jsem byla dost zklamaná o knize jsme si říkali ve škole a ve skryptech byl stručný děj. A tak když jsem knihu nalezla na půdě ráda jsem si ji přečetla. Ale ukázalo se, že příběh byl odlišný od toho, co bylo psáno ve skriptech. Ale tak toto se mi nestalo poprvé.

Povídky z druhé kapsy - K. Čapek
Tyto povídky se mi líbily více než ty z první kapsy. Ale tak to je všechno. Ale nemyslím si, že bych si je přečetla někdy znovu.

Dědička stínů - A. Bishop
Druhý díl ze série Černé drahokamy. Všechny postavy nám trochu povyrostly, ale svým způsobem je to pořád stejná banda.

Paní Bovayrová - G. Flaubert
Opět kniha o které jsem se dozvěděla díky škole. Zaujal mě obsah i fakt, že autor byl kvůli této knize zatčen za urážku mravnosti. Některé pasáže mě dost nudily, ale líbilo se mi vykreselní touhy po snech a jejich naplnění.

Pýcha a přemlouvání - J. Austen
Musím se hned na úvod přiznat, že tuto knihu jsem si půjčila omylem. Když jsem byla v knihovně tak jsem dost chvátala a já si myslela, že si půjčuji Pýchu a předsudek. I přesto jsem knihu přečetla a celkem se mi líbila. Mám celkem ráda styl Austenové, je to takové klidná četba, celkem nenáročná a líbí se mi popisování společnosti té doby.


Miláček - G. d. Maupassant
Tuším, že to patří k četbě k maturitě, i když jsem věděla do čeho jdu mám po přečtení celkem chuť nakpat veškeré mužské pokolení.

Daktari - Sussane Hart
Tato kniha vypráví o příhodách autorky a jejího manžela, ale i dalších lidí, kteří zasvětili svůj život zvířatům v Africe, jejich studování, léčení a záchraně.
Když jsem byla menší tyto knihy jsem zbožňovala, byla jakýmsi prostředkem naplnění mých snů o tom, že budu zvěrolékařka. Tuto cestu mi rodiče zatrhli a já se posléze i v knihách vrhla jiným směrem. Proto jsem i tuto knihu četla s melancholií. Bylo to krásné na okamžik se opět vrátit zpět.

Královna temnost - A. Bishop
Závěrečný díl trilogie, tak teď už mohu říci, že se celé dílo povedlo. Závěr mi sice přišel takový trošku nedodělaný, ale možná je to tím, že mám ráda dodělanější konce :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yasemin Other Van de Notte Yasemin Other Van de Notte | E-mail | Web | 4. července 2013 v 21:11 | Reagovat

Zase máš peknú kôpku :D Ja som prečítala len 4 knihy a teraz nejako strácam chuť čítať, pretože som neustále chorá :D Som hrozná :D

2 Alex Alex | Web | 5. července 2013 v 10:30 | Reagovat

Já na knihy moc nejsem, ale tyhle musí být super ♥

3 Zdebra Zdebra | Web | 6. července 2013 v 13:59 | Reagovat

Tolik knih za jeden měsíc? Jak to stíháš?

4 Rabe Rabe | Web | 7. července 2013 v 19:46 | Reagovat

Černé drahokamy jsem četla a celkem se mi líbili, takový originální příběh a od Neomillnerové jsou dobré jen první díly, pak už to nestojí za nic :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama