Propaguji české knihy 2

25. července 2013 v 22:33 | Vivienne |  Knihy a něco o nich

Druhou osobou kterou zde zmíním sama autorka tohoto projektu - Tereza" Temnářka" Matoušková. O této talentované autorce se mi píše celkem lehce ale i těžce zároveň. Je to způsobeno tím, že jsem jejím velkým fanouškem, takže to co píši bude pravděpodobně dosti zkreslené, takže to celé berte s rezervou prosím. A vůbec nejlepší bude, když si její knihy přečtete sami a utvoříte si názor sami.


Dnes se neproměňuj - má první knížka od autorky obsahuje dvě novely Dnes se neproměňuj a Tvář.
Víc se mi líbila první novela, ale za to asi může jeden z hlavních hrdinů vlkodlak Krinax (ach, ano mám pro něj tak trochu slabost).( něco málo navíc zde )

Branou snů - tato kniha se zabývá minulostí hlavních hrdinů Podmoří, je celkem objemná, ale nenechte se délkou odradit, vážně to za to stojí. (něco málo navíc zde)

Hladová přání - asi nejznámější kniha a přitom je ze všech nejmenší. Původně vznikla jako interaktivní povídka, ale nakonec se z toho vyklubala knížka, kterou vydalo nakladatelství Krigl. (něco málo navíc zde)


Co říci závěrem. Jak už jsem psala výše mám tuto autorku velice ráda. Líbí se mi její styl psaní a postavy, které jsou vykresleny realisticky. Každá má své dobré i špatné stránky takže vám velmi rychle přirostou k srdci. No řekněte dámy, kdo by odolal modrovlasému Femorianovi? A který mladý muž by alespoň na chvíli toužebně nepomyslel na Zorenu s hadíma očima? No ale to jsem trochu více odběhla od tématu.
Velkým plusem jsem podle mého i povedené ilustrace. Nejvíce jich je v Hladových přání, ale pokud se nemýlím nějaké jsou i v Branou snů.

Nemáte-li co číst doporučuji vám knihy o Podmoří všema deseti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Thanatos Thanatos | Web | 26. července 2013 v 0:18 | Reagovat

A recitovala to v němčině nebo češtině? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama