Lapač snů

27. srpna 2013 v 17:16 | Vivienne |  Mišmaš

Na úvod musím říci, že nejsem zručný člověk, ač se čas od času pokouším něco vytvořit. Proto je i můj dnešní výtvor nepovedený a já věřím, že by to každý z vás zvládl lépe.

Inu jde o výrobu lapače snů. Při jeho vzniku jsem se nechala vést tímto zdařilým videem. (zdroj) Ale přeci jen jsem si v určitých věcech musela vést jinak.


Místo kruhu jsem použila vrbový proutek, který jsem neloupaný zakulíkovala ve tvaru podobném kruhu a nechala jej takto několik dní, aby se vytvaroval. Poté jsem jej pevně svázala nití a dala se do výplně.
Při druhém pokusu jsem si počínala podobně, jen jsem místo jednoho proutku vzala tři a dala je na pár dní máčet do vody. Poté jsem je spletla do copu, ten jsem opět zakulíkovala ve tvaru podobném kruhu a dál to šlo jako předtím.

Výplň

Zde jsem místo ... (Já vlastně ani nevím čeho, v jednom videu byla použita "sinew" což mi bylo přeloženo jako "šlacha" což mi přišlo divný, takže nevím co to je. Ve zde zmíněném videu sem jí nerozumněla, co používá, inu moje angličtina je vážně hrozná.) použila obyčejnou bavlnku, ale zde nastal první velký problém.
Mně se bavlnka často uzlíčkovala a z toho důvodu se mi pokazil celý výplet, jelikož se mi bavlnka zamotala takovým způsobem, že ji nešlo rozmotat. A následné znovu navazování další bavlnky nebylo zrovna šťastné.

Lapač snů - tedy konkrétně výplet jsem zkoušelas mnohokrát, ale ani jednou se mi nepodařilo docílit výsledku, jaký je na videu, což mě dost mrzí.
U druhého lapače jsem chtěla dát do středu malý korálek, který jsem si připravila už před delší dobou, ale ouva, nemohla jsem ho za nic na světě najít, a proto jsem zvolila narychlo najitý modrý a velký korálek. Jeho připevnění mě stálo mnoho nervů, ale účel to splnilo a korálek (alespoň zatím) drží na svém místě.


Dalším krokem mělo být dozdobení lapače. No i zde vyvstaly komplikace. Neměla jsem k dispozici peří jako je na videu, ale kamarádka mi na jaře přinesla peří od živých ptáků, o které se starala v záchranné stanici, kde byla na praxi. Rozhodla jsem se, že je nejprve omyji, přeci jen sebírala je za země a nejsou proto nejčistší. Omytí celkem šlo, ale horší to bylo se sušením. Počasí se na mě vyprdlo a tak jsem je venku nechat nemohla. No a vevnitř to moc neschlo. Inu tak jsem se váhala, zda-li mohu použít fén. Přeci jen jsem si nebyla jistá, jestli mohu peří sušit fénem. Tohoto experimentu nakonec nebylo třeba, neboť peříčka nakonec přeci jen uschla.

Poté vyvstal další problém, jak je k lapači přidělat, když nemám kůži jako na videu. I zde mi musela stačit bavlnka. Přivázat je takovým způsobem, aby alespoň zdánlivě byly stejně dlouhé je pro mě téměř nemožné.
Ale nakonec bylo dílo dokonáno a já je pověsila na teď vedle postele.


No až po pověšení jsem si uvědomila, že jsem nezvolila vhodnou barvu bavlnky. Bílá na žlutých stěnách pokoje vážně moc nevynikne :-(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 27. srpna 2013 v 18:52 | Reagovat

Věř tomu, že kdybych se do toho pustila já, tak by to byla katastrofa! :D Proto jsem ho kamarádce raději koupila ;) :D

2 Zdebra Zdebra | Web | 27. srpna 2013 v 20:27 | Reagovat

Náhodou to vypadá dobře, když to není tak úplně kulatý a dokonalý. Je to jedinečný. ;-) A podle té fotky, jak to visí na zdi, se tam i ta bílá bavlnka hodí, když je tam ten korálek. Vypadá to pak zajímavě.
Odhání to aspoň zlé sny?

3 Yasemin Other Van de Notte Yasemin Other Van de Notte | E-mail | Web | 27. srpna 2013 v 20:57 | Reagovat

Ja mám lapač kúpený :D som dostala k narodeninám :D A kamarátke a bratovi som vyrobila, ale to som mala všetko potrebné kúpené v jednom balíčku :D
Ale náhodou, je to zaujímavé :D Prútiky sa zle ohýbajú. to viem :D :D Mne sa páči :D A pomáha ti ? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama