Hodně Podně + Peshata

7. prosince 2013 v 23:12 | Vivienne |  Info o skupinách

Hodně Podně + Peshata

O kapele Hodně Podně jsem tu už mluvila a věnovala jim 2 samostatné články. Je to trochu odlišná hudba od té, kterou normálně poslouchám. Ale občas je třeba se "veselit" a trochu změnit styl.


V pátek 7.12 jsem se konečně dočkala a kapelu zhlédla na živo.
Místem konání byl Buena Vista Club, který mě překvapil svým interiérem. Bohužel celkem velký prostor se nezaplnil a tak asi největším stínem na akci byl fakt, že přišlo málo lidí.

První vystupujícím byli již zmínění Hodně Podně, kteří začali hrát s téměř půl hodinovým zpožděním. Většinu zahraných písní jsem znala, ale zazněly i pro mne neznámé. Kromě mých dost oblíbených zahráli i nedávno natočené novinky - Neřesti, Cínový vojáček.
Ač publikum nebylo velké, vládla příjemná atmosféra a většina z přítomných tančila pod pódiem. Sešla se tu rozličná tlupa lidí, mladí i staří, pekáči a "seriózní" páni v košilích.

Kapela nedávno měnila obsazení, ale přišlo mi, že už jsou s novou zpěvačkou a kytaristou sehráni a tak koncert svižně odbíhal. Ale ani tento koncert se neobešel bez komplikací, nejdřív bubeník delší domu hledal/vybíral (?) novou paličku, když tu předchozí zničil a kytaristovi praskla struna.

Mě osobně se vystoupení moc líbilo a doufám, že to nebylo mé poslední setkání s touto bandou.

Druhým vystupujícím byla kapela Peshata. Tento čistě mužský soubor byl pro mě neznámou. Hudební nástroje byli pestré stejně tak jako texty. Hudba kypěla veselostí a hravostí. Pánové se na pódiu činili a tak nebyla nouze o vtípky. Dav pod pódiem se rozrostl a i více roztancoval. Jak to celé dopadlo nevím, jelikož jsem před půlkou vystoupení odešla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama