Knižní přehled listopad

4. prosince 2013 v 21:26 | Vivienne |  Přečtené knihy
Knihy za listopadPetr a Lucie R. Rolland
Útlá knížečka, kterou si většina třídy chce dát do seznamu k maturitě. Jsem toho názoru, že to není způsobeno její kvalitou, ale její délkou. Kniha se mi nijak zvlášť nelíbila a nemyslím si, že by za to mohla jen malá délka, díky které jsem neměla šanci si najít k hrdinům nějaký vztah.

Nana - É. Zola
Kniha se mi líbila více než zabiják, i když se mi Nana jako postava moc nelíbila. Ale popisy společnosti působily dosti realisticky. Děj byl živý a nezadrhával se. Žádnou z postav jsem si nijak zvlášť neoblíbila.

Malí bohové - T. Pratchett
Kniha se mi líbila. Putování boha, který se nemohl proměnit ze své želví podoby nebylo špatné a i jsem se tu a tam zasmála. Ale když to srovnám s tím, když jsem poprvé četla Barvu kouzel a Lehké fantastično smála jsem se mnohem více.

Pětka u moře - E. Blytonová
Takový malý výlet do mého dětství. I po tolika letech má pro mě určitou cenu.

Vlčice - Z. Žemlička
Tuto knihu jsem četla už od září (!!). Ne že by se mi kniha nelíbila, spíše naopak. Jsem tedy odhodlaná si přečíst i pokračování. Zaujalo mě téma no a nebudu lhát i fakt, že hlavní hrdinkou je žena. Kroanu jsem si docela oblíbila, tak se těším až se s ní setkám zase.

Jak jsem plul ke královně severu - K. Skálbe
O knize jsem se dozvěděla díky Lilianě Landštejnské, které tímto děkuji. Sice jsem si v dětském oddělení připadala trochu nepatřičně, ale knihu jsem si přinesla domů a hned se dala do četby. A byla to příjemná změna. Číst se krátké pohádkové příběhy namísto dlouhých příběhů. Těžko říci, který příběh se mi líbil nejvíce, každý měl něco do sebe.

Stalinovy krávy - S. Oksanen
Přípravná četba k příjímčkám na VŠ, pokud se tedy odvážím. Kniha byla psaná zvláštním stylem a promíchávalo se v hned několik rovin a témat (poruchy příjmu potravy, vztahy mezi Finskem a Estonskem v době SSSR). Vřele doporučuji všem, které tato témata zajímají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Olivka Olivka | Web | 6. prosince 2013 v 17:10 | Reagovat

Blytonová, knížky od ní jsem taky četla! Petr a Lucie se mi taky nelíbil, v seznamu jsem ji měla, ale byla taková nudná, nevím, možná to bylo jen tím, že jsem do té doby žádnou lásku neprožila a nedokázala jsem se do nich vcítit...

2 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 7. prosince 2013 v 11:42 | Reagovat

A já se můžu zas a jenom stydět, protože jsem přečetla asi 2 knížky a žádnou z výše zmíněných jsem v životě nedržela v ruce x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama