Llyr, Heiden, Et Moriemur

14. prosince 2013 v 18:07 | Vivienne |  Mimo mísu

Minulý víkend byl pro mě plný hudby. Což vůbec není na škodu. Po pátečním rozjuchaném večeru, na mne čekala pochmurná nedělní dávka hudby zcela odlišné. Do Plzně dorazili totiž Heiden, propagující novou desku A kdybys už nebyla, vymyslím si tě, a po jejich boku mí oblíbení doomaři Et Moriemur s pozměněnou sestavou, což u mě vzbuzovala zvědavost. Spolu s nimi měla vystupovat plzeňská kapela Llyr.Začátek byl stanoven na sedmou hodinu, ale to jsme s bratrem nestíhali a tak jsme na místo konání - klub Papírna, dorazili až ve čtvrt na osm. Přivítal nás celkem velký a příjemný prostor, kde bylo dost místa k sezení, ale i stání před pódiem.

Llyr pro mě nejsou žádnou neznámou kapelou a měla jsem už jsem několik šancí je vidět na živu. Nikdy jsem však nebyla jejich hudbou stržena a to se nekonalo ani tentokrát. Hudba Llyr je rozhodně příjemná na poslech a je vidět, jak se zpěvák snaží a do svého projevu dává vše. Střídal různé polohy i sílů zpěvu a spolu s ostatními vytvářel energický set. Čas určený pro Llyr brzy vyprchal a tak už přišel čas na hlavního organizátora tohoto miniturné - Heiden.

Tak trochu jsem byla překvapená, že Heiden vystupují jako drzí a nikoli jako zlatý hřeb večera, ale asi k tomu měli dobrý důvod. Heiden jsem poprvé slyšela loni na Phantomech a jejich vystoupení mě tehdy zaujalo. Protože hráli hudbu pro mě do té doby neznámou. V Plzni hráli hlavně materiál z nové desky, kterou neznám, ale zaznělo i pár písní z Dolores, kterou už trochu znám. Publikum přichystalo pro kapelu vekou odezvu a dočkalo se i žádaného přídavku, i když byl v podobě písně, která už zazněla.

V závěru večera vystoupili moji oblíbenci Et Moriemur. Jejich temný doom metal mám hodně v oblibě a jejich živá vystoupení mě vždy bavila. Od mého posledního setkání s nimi došlo k personálním změnám a tak se z pražské kapely stala téměř plzeňská kapela. Avšak na projevu kapely to vůbec nebylo znát neboť z nich nebyl cítit nervozita a člověk měl pocit, že tam patří odjakživa.
Temná a velmi emoční atmosféra byla doplněna svitem svíček na podiu. To vše za doprovodu hudby a zpěvu ze kterého emoce přímo tryskaly ven. Každé vystoupení Et Moriemur je pro mě silným zážitkem, ale toto na mne zapůsobilo snad nejvíce ze všech. A i když nehráli mé oblíbené písně, tak jsem si koncert užila. A lidé kolem též, čili i zde došlo na přídavek, který jako u Heiden již zazněl.

Vzato kolem a kolem akce byla velice povedená a návštěvnost byla docela dobrá, i když byl nedělní večer. Kapely se předvedly ve velmi dobrém světle. Takže doufám, že se s nimi zase brzy setkám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 15. prosince 2013 v 12:39 | Reagovat

Zajímavej název alba. :-D

2 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 15. prosince 2013 v 15:55 | Reagovat

Hlavně že sis to užila, ne? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama