Knižní cíle + Knižní přehled leden

1. února 2014 v 21:59 | Vivienne |  Přečtené knihy

Knižní plány a cíle pro rok 2014.


Přečíst alespoň 50 knih.
Edit 10.2.2012Snížit počet rozečtených sérií alespoň na 5.

Přečíst alespoň jednu knihu v angličtině.

Přečíst každý den alespoň 10 stránek. Není to sice moc, ale myslím si, že teď nebudu dávat ani to.

Ráda bych si do přehledů psala více informací o dané knize, ale to bude stát víc času, který mi asi moc zbývat nebude, ale uvidíme.

Možná se zapojím do projektu Book Challenge o kterém psala Aidrien


Ale teď už k přečteným lednovým knihám.

Povídky - E. A. Poe
Méně známé povídky z díla tohoto známého autora. Musím říct, že některé povídky se mi moc líbily. Např. Morella a Liqeia (a nejenom tyto povídky) mi připomněly práci H. P. Lovecrafte o kterém je znám fakt, že ho Poe inspiroval.
Ale byly zde i povídky, které se hlavně zaměřovaly na popis (např Arnheimské panství neboli Zahrada v krajině, ale i další), které mě vyloženě nudily.
Oceňuji tuto knihu hlavně protože přinesla o dost méně známé povídky. Většina lidí zná Havrana, Jámu a Kyvadlo, Černého kocoura (možná i další, ale myslím, že tyto jsou asi nejznámnější).

Bylo nás pět - K. Poláček
Kniha, která je součástí většiny (možná i všech) seznamů knih k maturitě. Asi dost lidí knihu četlo, možná i více lidí vidělo seriál. Ale mne moc dílo neuchvátilo. Kombinace spisovné i nespisovné češtiny, místy mi přešel děj dost ryhclý a zmatený. Možná že časem budu schopna knihu ocenit, ale dnes to nedokážu. A proto si ji ani do seznamu k maturitě nedám. Nerada bych o ní hovořila.

Jozova Hanule - K. Legátová
Příběh mladé lékařky, která se skrývá před režimem v zapadlé vesničce Želary, kde se musela provdat za msítního "hlupáka" - kováře Jozu. Nakonec se zimiluje do venkovského života i do Jozy.

Útlá knížečka jejíž příběh mně velice zaujal a velmi se mi líbil. Velice čtivé dílo, které dokáže strhnout a nepustit dokud není konec.

Fantastické povídky
Povídky fantastické od autorů : Honoré de Balzac, Edward Bulwer Lytton, Charles Dickens, Nikolaj Vasiljevič Gogol, Guy de Maupassant, Pchu Sung-Ling, Plinius Minor (mladší) (pseudonym), Edgar Allan Poe

Zajímavá četba, každá povídka má něco do sebe. Je zvláštní pozorovat jakou cestu prošla fantastika od dob těchtou autorů až do dnes.

Příliv temnoty - A. Rosenberg
Další kniha ze sériie WoW. Vlastně nemám, co bych knize vytkla. Byla zajímavá, čtivá, ... Akorát zde opět byly nakousnuty věci, které nebyly dovysvětleny, ale třeba tak bude učiněno v jiné knize, ale kdo ví.
I když jsem zde neuvedla žádné negativní věci přímo nadšená z knihy taky nejsem. Byla to kniha, které dle mého neurazí ani nenadchne.

Templáři 1120-1312 -H. J. Nicholson
Od kamaráda vypůjčená kniha plná zajímavých informací.

+ románky od L. Lanzcové
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Snapeova Snapeova | Web | 1. února 2014 v 22:03 | Reagovat

Taky chci za tento rok zvládnout 50 knih :)

2 Amelie Amelie | Web | 3. února 2014 v 23:54 | Reagovat

taky jsem si dala závazek denně si přečíst alespoň pár řádků. Mám ráda Gogola, Puškina, Dostojevského...

3 Zdebra Zdebra | Web | 14. února 2014 v 16:49 | Reagovat

Držím palce. :)
Mně se letos zatím ve čtení daří. Od prosince jsem přečetla už 9 knih.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama