Pýcha a předsudek

28. února 2014 v 18:32 | Vivienne |  Books in my thoughts


Kdyby mi někdo kdysi tvrdil, že budu číst knihy Austenové, nebo sester Bronteových asi bych se mu zvysoka vysmála se slovy, že nemám radá romatické patlaniny. Ale to byl omyl. Uplynula nějaká ta doba a můj názor se dosti změnil.


Začalo to nenápadně četbou k maturitě a knihou Rozum a cit, které mne více než mile překvapila. Ačkoli byla romattická nebyla vůbec přeslazená, nebo něco na ten způsob. Byla krásná a film též a já se rozhodla, že nebudu knihy tak ostře dopředu zavrhovat a dám jim šanci.
A tak jsem přečetla Pýchu a přemlouvání (Anna Elliotová), Úskalí lásky, Na větrné hůrce od Emily Bronteové, Janu Eyrovou od Sharloty Bronteové, které mne tolik okouzlila i jako film. Poslední zmíněnou knihu mám asi nejraději. Není proto divu, že jsem nakonec sáhla i po dalším díle J. Austenové, knize která je asi nejslavnější z děl výše zmíněných autorek- Pýcha a předsudek.
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Slyšela jsem o ní mnoho dobrého.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
pýcha a předsudek - musím použít stejné slova jako jsou v názvu, jelikož to dle mého přesně vystihuje knihu
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
poznávát
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Elizabeth - líbil se mi její charakter a jak se prala s životem
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Zajímavé téma.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Místy příliš zdouhavé až nudné.
8,5/10
Nevím proč, ale čekala jsem od knihy víc. Ano děj je krásný, je tam úžasně popsán život tehdejší společnosti, ale něco mi tam prostě chybělo. Nevím pořádně co a možná to bude jen tím, že jsem po knize šáhla ve špatném období mého života a třeba až po ní sáhnu podruhé bude to lepší zážitek.
Ale neodradilo mne to a rozhodně se někdy v budoucnu podívám na další autorčiny knihy. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 28. února 2014 v 21:58 | Reagovat

Pýchu a předsudek četla nedávno kamarádka, která je založena na těch romantických příbězích, takže mě to i trochu odradilo... Ale zřejmě po ní sáhnu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama