popis oblíbené postavy

12. března 2014 v 20:49 | Vivienne |  Pokusy
Úkol na český jazyk.
Mojí oblíbenou postavou je Nyarlathotep. Setkat se s ním můžete v díle H. P. Lovecrafta a v knihách jeho následovníků.
Nyarlathotep, známý též Plíživý chaos, je jedním z kosmických Vnějších Bohů. Má tisíce různých podob, ale nejčastěji v našem světě chodí v podobě člověka. Bývá popisován jako černovlasý, vysoký a štíhlý muž podobající se egyptskému faraonovi.

Na rozdíl od ostatních bohů tráví mnoho času na Zemi, a tak zná naši řeč. Je tady snadno zaměnitelný za obyčejného člověka. Rád tráví svůj čas mezi lidmi, neboť jimi dokáže lehce manipulovat. K ovládnutí davu potřebuje jen chviličku.
Vyžívá se v obdivu druhých a lehce jej využije ve svůj prospěch. Málokdo dokáže odhadnout jeho další krok. Své plány spřádá pomalu, ale vytrvale. Nemá kam spěch, je bezvěký a nesmrtelný. Na svůj konečný triumf si dokáže počkat a o to víc si jej užije.

Slouží kultům ostatních bohů, kteří byli vyhnání, a pečuje o jejich záležitosti na tomto světě. Pečlivě vykonává vůli Vnějších bohů, neboť je jejich poslem, srdcem i duší. A ačkoliv má svoji vlastní vůli a není na nikom závislý, s radostí v srdci vyplní vůli Prvotního Chaosu, jež se zve Azathotem.

Ovládá vekou sílu, ale postrádá zbytečnou krutost. Svou moci ukazuje zřídkakdy. Své oběti si pečlivě vybírá a nespokojí se jen tak s někým. Přednost dává snivcům a odvážlivcům, kteří překročili hranici a ponořili se do tajných věd.
Takový už je Nyarlathotep, těžko uchopitelný a popsatelný. Nemá vyznavače, ani honosné chrámy, ale kdybych měla na vybranou, koho nechci potkat v temné ulice, byl by to on.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama