Knižní přehled březen, duben, květen

2. června 2014 v 10:02 | Vivienne |  Přečtené knihy
Trochu více měsíců pospolu. Inu mnoho knih přeteno nebylo.


Březen:

Rozkaz - L. Lander
Další kniha k přijímačkám. Opět se děj odehrává v několika úrovních a ukazuje část finských dějin. Kniha je poměrně zvláštní a mám z ní rozporuplný pocit. Těžko se mi tu popisuje.

Cizinec přichází - M. Waltari
Další kniha od Waltariho, zvláštní nekomplikovaný příběh. Nemůžu si pomoci, ale Waltariho knihy na mě působí zvláštním dojmem. Kniha nebyla špatná, ale přišla mi taková neosobní. Nevím jak jinak to říci.

Proces - F. Kafka
Nikdy víc!!! Opravdu netuším, co by se muselo stát abych vzala tuto knihu opět do rukou. Bylo to opravdu zvláštní čtení, nezaujalo mne to a musela jsem se do toho vyloženě nutit.

Duben:

Goblinova válka - J. Hines
Poslední z knih o goblinu Jigovi. Oddechové, nenáročné čtení. Ale musím říci, že první díl mi přišel mnohem vtipnější, zde mi přišlo jakoby se vtip vytratil.

Kulička - Guy de Maupassant
Zabití jedné nudné hodiny :D Inu bylo to nijaké, ale myslím si, že to bylo způsobeno tím, že jsem obsah této knihy slyšela snad 10 x (i více), takže mne opravdu nemělo co překvapit.

Květen :

Svatý Xaverius - Jakub Arbes
Moje první přetené romaneto týkající se pátrání po pokladu :-) Zaujalo mě vyprávění naší češtinářky a tak jsem si knu přečetla a nebylo to zas tak špatné.

Márinka - K. H. Mácha
Tak to byl opravdu špatný nápad něco takového číst. Od Máchy se mi nelíbil ani Máj, takže se z něj opravdu můj oblíbený autor nestane.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 2. června 2014 v 19:41 | Reagovat

Cizinec přichází jsem taky někdy tento rok četla. Ale předtím jsem četla pokračování Dohru (když si v knihovně nemůžu moc vybírat). Taky bych si na blog mohla napsat nějakej přehled.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama