Knižní přehled červen

5. července 2014 v 21:13 | Vivienne |  Přečtené knihy
Přečtené knihy červen

Dějiny skandinávských zemí - A. Kan
Tuto knihu jsem četla kvůli přijímačkám v Praze. Byla plná zajímavých informací a i se celkem dobře, což bylo velice příjemné.


Soumrak bohů - Severské mýty a báje - H. Kadečková
Další četba ke zkouškám tentokrát o dosti zábavnější. Opravdu velmi příjemná a zajímavá četba. Je napsána poutavě a není obtížné ji číst, takže bych ji směle doporučila i mladším čtenářům.

Želary - K. Legátová
Sbírka povídek zaobírající se jednotlivými obyvateli horské vesničky. Kniha se mi dost líbila, vzala jsem si ji na základě dobré zkušenosti z knihou Jozova Hanule, které mě překvapivě zaujala. Příběhy mají zvláštní kouzlo, musím obdivovat sílu hrdinů.

Její pastorkyňa - G. Preissová
Drama z prostředí Slovácka psáno v nářečí, co mi trochu činilo potíže. Přečetla jsem si to na základě výkladu ve škole a opět jsem zjistila, že ve škole nám byl děj prezentován jinak.

Hrátky s čertem - J. Drda
Drama podle kterého byla natočena pohádka. Během čtení si mi před očima objevovaly obrazy z filmu.


Dějiny Finska - E. Jutikkala
Další kniha k přijímačkám do Prahy. Upřímně řečeno četla se mi o dost hůře. Těžko říci čím to bylo, zda stylem psaní nebo seskládám obsahu. Každopádně kniha obsahovala zajímavé informace, i když to bylo velice zdlouhavé čtení. Možná že za můj negativní postoj může i fakt, že to byla druhá kniha faktu, kterou jsem četla v krátkém časovém rozestupu.


Netvoři a kritikové - J. R. R. Tolkien
Kniha obsahující přednášky a eseje na zajímavá témata jako například Béowulfovi či o pohádkách,…. Knihu jsem četla dost dlouho a to konkrétně od února do června, byla to dost těžká četba a mám pocit, že určitým částem jsem neporozuměla. Nevím zda-li se odhodlám si knihu někdy znovu přečtu.

Klid je síla, řek tatínek - Z. Fantlová
Kniha se mi do ruky dostala náhodou, mamka ji přinesla z práce od kolegyně, bráška ji přečetl velice rychle a já též. Kniha obsahuje autentické svědectví autorky, která přežila hrůzy koncentračních táborů. Poutavě psané vypravování mě drželo a nepustilo. Bráška mě varoval, že z konce mu bylo dost divně. Upřímně řečeno bála jsem se toho, ale se mnou to nic neudělalo. Což bylo trošku zvláštní, že bych byla tak necitelná ?

Šňupec - T. Pratchett
Oddechová kniha, která se zabývala oblíbeným velitelem stráží Elániem. Tentokrát jsem se moc nebavila. Netuším, čím to bylo. Snad už příště budu mít lepší náladu a opět se budu u knihy z dílny tohoto mistra bavit.

Cantervillské strašidlo a jiné prózy - O. Wilde
Tato kniha obsahuje krátké povídky, ale i známý Obraz Doriana Graye, četla jsem tedy pouze povídky. Bylo to celkem zajímavé čtení.

Opilý koráb - A. Rimbaud
Básně známého Prokletého básníka, bylo to dost zajímavé čtení. Některé básně se mi dost líbily a jiné ne.

Vlčí jáma - J. Glazarová
Psychologický román vypravující příběh mladé dívky a jejího citu k otčímovi. Příběh vypravuje "vězení" ve kterém se ocitá. Je vděčná tetě za to, že ji přijala, ale ta ji využívá a svazuje ji k sobě tak, že se nebohá dívka ocitá ve složité situaci, ze které není cesty ven. V podobné situaci je i její otčím, kterého teta "svázala" k sobě.
Kniha se mi celkem líbila, ale nebyla nijak úchvatné dílo a asi si jej znovu nepřečtu.


Vraždy v ulici Morgue - E. A. Poe
Dílo, které přineslo detektiva Dupina a jeho deduktivní metody, které objasnily hrůznou vraždu. Krátký, ale zajímavý příběh, velice oblíbený u mých spolužáků, kteří si jej dávali do povinné četby.

V erbu lvice - A. Vrbová
Knížka vypravující v hlavní linii příběh paní Zdislavy, která proslula jako zdatná léčitelka, které i téměř mrtvé vzkřísila, každému chudému najíst dala. Děj se odehrává za vlády krále Václava v době, kdy se jeho syn pokouší svrhnout svého otce. Nakonec se uzavře mír, na kterém má zásluhu i králova sestra Anežka.
Byl to zajímavý příběh, který mě upoutal.

Čekání na Godota - S. Beckett
Dosti známé drama se mi nečetlo zrovna dobře. Štval mě strašně dlouhý a nikam nevedoucí dialog o naprostých blbostech. Bylo to zdlouhavé a nezábavné. A navíc nedošlo k žádnému rozuzlení, jelikož Godot nepřišel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 5. července 2014 v 21:21 | Reagovat

Pěkné, tolik knih :-D

2 Zdebra Zdebra | Web | 7. července 2014 v 16:26 | Reagovat

Ten Soumrak bohů mě láká, snad se k tomu někdy dostanu. Jinak celkem zajímavé knížky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama