Knižní přehled červenec

1. srpna 2014 v 10:01 | Vivienne |  Přečtené knihyEgypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékaře - M. Waltari
I já jsem se konečně přidala k lidem, kteří tuto knihu přečetli. A musím se přiznat, že nesem až tak moc nadšená. Čtení bylo velmi zajímavé plné pro mne nových informací. Napsáno je to dobře a srozumitelně. Ale přišlo mi to dost zdlouhavé a vůbec by asi nevadilo, kdyby to bylo kratší.Jak jsem potkal ryby -Oto Pavel
Další knihy z maturitního seznamu. Bylo to zajímavé čtení už jen svou tématikou - rybařením. Jako malá jsem s bratrem chodila rybařit, takže mi příběhy byly blízké.

Ostře sledované vlaky - B. Hrabal
První novela, kterou jsem od autora četla. Ve škole dosti probíraný a opakovaný příběh. Nebylo to špatné, ale jako už tolikrát jsou, narazila na fakt, že školní shrnutí neodpovídá skutečnosti. Každopádně se mi to moc nelíbilo.

Taneční hodiny pro střední a pokročilé - B- Hrabal
Něco takového jsem fakt nečekala a ani nikdy nečetla. Bylo to příšerné. Přišlo mi, jako by celá novela osahovala jediné souvětí. Příběh žádný, téma snad taky ne, nebo alespoň já ho nenašla. Tohle si znova nepřečtu ani kdyby mě nutili. Bylo to jako by mi někdo rozpůlil hlavu, vyškrábal myšlenky a pak je halabala naházel na papír.

Obsluhoval jsem anglického krále - B. Hrabal
Další z velmi oblíbených knih maturantů. Film jsem neviděla, ale podrobné probírání během hodin českého jazyka mi mnoho prostoru pro představivost nedalo. I tak se ale pár věcí lišilo a docela mě to rušilo. Ale taky jsem si za ty roky mohla zvyknout. Asi i kvůli tomu, že je to nezvyk mi vadila ich forma, kterou autor užil. A vůbec to celé bylo divné, moc se mi to nelíbilo. Znova si to nepřečtu a do filmu se taky nepohrnu.

Tři mušketýři - A. Dumas
Kdo by neznal příběh hrdinných mušketýrů, který byl již mnohokrát zfilmován. A i když mám tento příběh hodně ráda, psaná podoba mi dávala dost zabrat. Před očima jsem stále měla scény z filmů, až to rušilo.A i mi to bralo chuť číst dál.

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou - A. Lustig
Další kniha ze školního sezamu. Často a dlouze probíraná při hodinách českého jazyka. Film jsem neviděla pouze krátkou ukázku z něj. Celkem jsem si oblíbila autorův styl psaní i jeho příběhy, jelikož to není první knihy, kterou jsem od něj četla a rozhodně ne poslední


Staré pověsti české - A. Jirásek
Tuto knihu jsem četla naposledy na první stupni základní školy. A bylo to celkem fajn si pověsti připomenout. Většinu z nich jsem si pamatovala, ale některé z pozdějších dob ne.


Zlatí úhoři - O. Pavel
Kniha plná povídek, některé z nich jsem četla už v knize Jak jsem potkal ryby, ale některé byly úplně nové. Půvabně napsané pravdivé příběhy obsahující zkušenosti autora.


Vyhoďme ho z kola ven - K. Kesey
Než jsem se pustila do četby, byla jsem varována, jaký je to silný příběh. Až tak moc to na mne nepůsobilo. Navíc jak už je to skoro zvykem, opět jsem čekala něco jiného na základě textu ve skriptech.


Růže pro Algernon - D. Keyes
Tuto knihu jsem sháněla velmi dlouhou dobu a pořád jsem ji v knihovně nemohla najít. Až při poslední návštěvě se na mne usmálo štěstí a já ji našla. Na základce jsme měli v čítance ukázku a ta se mi vryla do paměti, takže jsem se už tehdy rozhodla.


Blues pro bláznivou holku - V. Hrabě
Další kniha ze seznamu. Čtení to bylo téměř hororové a asi se ke knize nikdy nevrátím. Mrzet mě to vážně nebude.


Jed - A. Pilipiuk
Další příběhy Jakuba Vandrovce, tentokrát se opět jedná o krátké příhody. Ty mám rozhodně raději než ty delší. Autor je silný právě v kratších povídkách. Ale přiznám se, že to už není ono. Už jsem se tolik nesmála, jako během první knihy.

Malý princ - A. d. Saint-Exupéry
Možná vám to přijde divné, že jsem tuto knihu přečetla až teď. Pamatuju si, že jsem měli ukázku v čítance na ZŠ. Nečetla jsem ji ani před maturitou, nedala si ji do seznamu, neboť jsem měla docela obavy, jak bych to obhájila. Četba byla příjemná a milá, na konci mi bylo smutno. Přišlo mi to jako návrat do dětství a dítě ve mně bylo více než šťastné. Určitě si knihu ještě někdy přečtu.


Kočičí noci - B. Jirušková
Ano i já jsem podlehla velké vlně zájmu, který se rozlil po vodách blogového světa. Sehnat knihu už byla celkem honička. Poprvé když jsem byla v Levných knihách speciálně pro tuto knihu neměli ji tam. Když jsem před časem šla opět do Knih jen tak, všechny díly se na mě usmívaly s cenou více než překvapující.
Četba příjemná, i když jsem si musela dávat pauzy, jelikož jsem se ztrácela v postavách, ale to je jen můj osobní problém. Příběh se mi líbil, autorka si jistě dala mnoho práce s jeho uplétáním všech jeho nitek. Byla jsem nadšená i z krásných kreseb, kterých v knize bylo dosti. Už se těším na další díl.

Radúz a Mahulena - J. Zeyer
Další příběh s motivem zakázané lásky a kletby. Některé výlevy hlavních postav mi přišly až moc srdceryvné, ale myslím, že v divadle to má určitou sílu. Dalo se to celkem číst, ale znova si to asi nepřečtu.

Maminka - J. Seifert.
Celkem oblíbená kniha k maturitě, protože je tenoučká. Já si ji přečetla až teď. Celkem jednoduché básničky, plné lásky k rodině hlavně mamince a také celkově vzpomínky na šťastné dětství.

Celkem je to opět 17 knih. Celkem jich letos už je 59.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chica con sueños Chica con sueños | Web | 2. srpna 2014 v 18:58 | Reagovat

z tohoto seznamu jsem četla Jak jsem obsluhoval ang.krále, ale to mě vůbec nebavilo, více se mi líbil film :) a taky jsem četla Maminku :)

2 AURIL AURIL | Web | 3. srpna 2014 v 13:21 | Reagovat

Tři mušketýři... jedna z mých oblíbených knih :) Růži pro Algernon mám také za sebou, no abych pravdu řekla, není to šálek mého čaje... vlastně to kolem mého čaje ani neprošlo. Pavla jsem četla kdysi, kdysi dávno, a to tak dávno, že už si nepamatuji, zda to byla dobrovolná nebo povinná četba :-D A Egypťana jsem měla jako audioknihu a přiznám se, že pro mě byla utrpením.

3 Elizabeth Elizabeth | E-mail | Web | 3. srpna 2014 v 17:53 | Reagovat

Malý princ je dokonalá kniha a ja som ju strašne milovala! Mala som chuť čítať to znovu a znovu. :D

4 Zdebra Zdebra | Web | 11. srpna 2014 v 18:34 | Reagovat

Páni, tolik knih? To já jsem za červenec přečetla (nebo spíš dočetla až v srpnu) první díl Zaklínače a sem tam si v pdf přečtu nějakej úryvek, aby se mi zkrátil seznam rozečtených knih, ale jaksi to neubývá. Asi zrovna nemám čtecí období. Většinu knížek ze seznamu mám v plánu.

5 contest contest | Web | 22. června 2015 v 5:02 | Reagovat

rychlá pujcka online úvaly [:tired:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama