Knižní přehled září

7. října 2014 v 20:24 | Vivienne |  Přečtené knihy
Tentokrát se urodilo 14 knih.

Memento - R. John
Realistická kniha zabývající se závislostí v ČR. Psáno více méně formou zpovědi. Bylo to zvláštní, nepřišlo mi to nijak moc syrové, nebo drastické. Nezaujalo mne to, ani jsem nijak nesoucítila s hrdiny.

Dekameron - G. Boccaccio
Zpočátku se mi kniha celkem zamlouvala a jednotlivé příběhy mě zaujaly. Děj mezi jednotlivými vyprávěcími dny mi přišel hodně podobný a stále se opakující. Nakonec mi přišlo, že se mi všechno slilo a dočítání bylo vážně už jen z donucení.Tři sestry - A. P. Čechov
Netuším co mne popadlo, že jsem si toto drama půjčila. Děj byl spíše neděje. Vyprávění se zabývalo osudem tří sester žijících v nijak velkém městě, kde tráví čas nejčastěji ve společnosti vojáků. Žijí pro svoji jedinou touhu, přestěhovat se do Moskvy, ale k tomu jaksi nedochází.. Opravdu zvláštní dílo, které si asi znova nepřečtu.

Višňový sad - A. P. Čechov
Příběh o dluhy zaplavené rodině, o konci starého a počátku nových životů. Opět zvlášní dílo, které mi místy přišlo zmatené.

Žert - M. Kundera
Věděla jsem do čeho jdu a tentokrát školní obsah odpovídal i knize. Bylo to psáno poněkud jinak, než jsem čekala. Různé pohledy několika lidí a snad i věrně vykreslená doba minulá. Ani jedna z postav mi k srdci nepřirostla. A autorův styl psaní se mi také nijak zvlášť nezamlouvá.

Opráski sčeskí historje 2 - Jaz
Co k tomu říct, nečte se mi to moc lehce. Opravdu nechápu, jak autor něco takového může vytvořit.

Muži ve zbrani - T. Pratchett
Další detektivní díl s hlídkou. Příběhy s hlídkou čtu opravdu na přeskáčku, takže jsem se k svatbě Elánia a lady Berankinové. Až tak moc jsem se nesmála, ale byla to opravdu fajn četba. Zeměplochu mám opravdu ráda a jedno z mých tajných přání je mít jednou celou sbírku knih doma.

Manon Lescaut - V. Nezval
Ani pořádně nevím, co mne to popadlo, že jsem se opět pustila do četba Manon. Zdá se mi, že forma dramatu se mi líbila více než ta původní od Prévosta. I když možná je to způsobeno i tím, že jsem pořádně věděla do čeho jdu.

Babička - B. Němcová
Možná je to trochu ostudné, že tuto knihu čtu až nyní, ale dřív jsem se k tomu nedostala. Bylo to opravdu milé čtení, ale neubránila jsem se během tomu myšlenkám na své vlastní babičky.

Napůl zlý - S. Green
Kniha kterou mi bráška přinesl z naší vesnické knihovny. Netušila jsem do čeho jdu a bylo to velmi zvláštní čtení. Přeskakující děj z minulosti do současnosti, ich forma to vše z toho ze začátku udělaly velmi těžké čtení. Ale nakonec jsem se do toho dostala a kniha se mi nakonec celkem zalíbila. Nu uvidíme zda-li se dočkáme dalšího dílu, neboť to skončilo velmi otevřeně.

Šibeniční písně - C. Morgenstern
Když jsem si knihu půjčovala, čekala jsem spíš temně laděné básně s nádechem morbidity. Což se však nekonalo. Bylo to celkem chaotické, unikal mi smysl toho všeho.

…a bude hůř - J. Pelc
Kniha o třech dílech vypravující příběh jedno mladíka a jeho "boji" s komunistickým režimem. Nelíbilo se mi to. Hlavní hrdina ani jiné postavy se mi nelíbily, nenašla jsem si k nim vztah. Spíše jsem k nim cítila odpor.

Smrt obchodního cestujícího - A. Miller
Zvláštní příběh muže žijícího ve svém iluzorním světě do kterého tak trochu zatáhl i své děti. Bylo to čtivé a díky faktu, že je to drama, jsem si dokázala opravdu živě představit jak co vypadá. Každopádně si to znovu asi nepřečtu.

Noc na Karlštejně - J. Vrchlický
Nakonec jsem se i já dostala k předloze známého filmu. Film se knihy celkem držel, ale přeci jen to bylo o trochu jiné. Těžko říct, co se mi líbí víc, zda-li film či kniha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama