Iluze 154 část II.

29. března 2015 v 21:42 | Vivienne |  Krátké povídky
Druhá část, 200 slov.

Obyvatelé Okraje budili vždy negativní emoce u svých sousedů. Nikdy se přesně nevědělo, odkud přišli, ani proč zůstávají součástí říše. Prostě existovali. Málokdo si jich všímal a oni činili stejně. Bariéra nevědomosti dala vyrůst mnoha temným zkazkám, které se vesele šířil Říší tak dlouho až se pro všechny stala pravou. Těžko říci, zda-li se dostala až k uším okrajanů. Nikdo to nikdy nezkoumal. I když Říši zasáhla válečná vřava, … Moment co to je ta Říše? Celou dobu tu o ní plácám, ačkoliv vy nemůžete tušit, co že to vlastně je. Jsem to ale popleta, omluvte mne prosím.


Říší bylo nazýváno velmi volné uskupení zemiček, kde žili lidé. Rozléhala se po celém kontinu. Jednotlivá skupení si vládla sama a vystupovala nezávisle na sobě. Ale stále uvnitř existovaly pevné vazby a dohody, které v případě nouze vypluly na povrch. V dřívějších dobách hojně využívané, za těchto dnů spíše pozapomenuté.
Za prvních dnů své existence měla Říše svého velkokrále, ale tato pozice postupem času uvadla, až se vytratila docela. Nebylo jí zapotřebí a jednotliví vládcové se již nechtěli klanět jinému. Krom lidí žili na kontinentu i jiní tvorové, ale o těch až později. Tak jako tak jednou musejí do našeho příběhu vtrhnout.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama