Za polovinou knižního roku

8. srpna 2015 v 19:21 | Vivienne |  O blogu

Původně to tu mělo být už v červnu, ale nějak jsem to nestihla, takže až teď.
Počet přečtených knih v současné době je 48. Takže pro zatím nehodlám zvyšovat laťku a zůstanu na svých 60. :) Teď jsem se celkem rozečetla, ale jakmile začne škola, bude to zase mizérie. A další cíle jsem si nedávala :D
Každopádně ve svém cíli přečíst všechny knihy z maturitních seznamů z střední jsem se pomalu dostala k prvnímu cíli. V nejkratším seznamu mi chybí jen 3 knihy a to ty které nějak nemohu zastihnout v knihovně. Doufám, že jeden seznam bych mohla mít kompletně hotový už letos.


Na databázi je to teď o trochu lepší. Během prohrabávání knihovny jsem objevila knihy, které jsem četla na ZŠ a naházela jsem si je do Přečtených knih, čili tam jsem už dosáhla čísla 410 :) což je fajn.
Seznam chystám se číst, má momentálně 160 položek. Mno pod stovku se letos vážně nedostanu :D . A navíc v právě čtených mám teď 5 knih :D Ne že bych je četla na jednou, ale mám je připraveny, tak abych od nich zase neodběhla jinam.

Zase jsem rozečetla jednu sérii a to Cizinku, kterou strašně zbožňuje moje šéfová. Mamině se knihy taky dosti líbili, ale já si nejsem jistá, jestli mám chuť pokračovat. Konečně jsem dočetla Trilogii o černém mágovi, poslední knihu jsem měla rozečtenou skoro rok. Strašné. Nebylo to špatné jen mi to nějak nechutnalo… dočetla jsem Legendy alfů, i když je pravda že poslední díl mi dělal problémy, přeci jen uběhl už nějaký čas od doby, kdy jsem četla Trpaslíky a tato kniha bylo takové propojení těch sérií.
Přelouskala jsem celou sérii Kroniky Hagena von Stein. Což se mi dosti líbilo. Zajímavé téma, postavy i děj a navíc se to místy odehrávalo i v Praze. Velmi povedené. Přelouskala jsem pár další pratchettovek, ale zdaleka se neblížím do finiše. Dokonce jsem zvládla i pár knih psaných v angličtině, a dvě čistě odborné knihy. Z českých autorů jsem se zaměřila na Žambocha a jeho sérii Bakly, už mi chybí jen dvě knihy a budu to mít celé za sebou. Úklid knihovny odhalil, že mám rozečteno pár historických knih od Ludmili Vaňkové. Takže jsem se na ně vrhla a přečetla je. Nějak mě to nechytlo. Řekla jsem si, že když je doma mám, tak si je přečtu, ale teď se mi do toho vážně nechce. Tak nevím jestli mám tomu dát ještě šanci, nebo ne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Olivka Olivka | E-mail | Web | 8. srpna 2015 v 20:29 | Reagovat

Cizinku a její další díly hltám už rok, kdy mne tehdejší přítel navedl na seriál. Je to sice taková romanťárna, ale když ono je to přeci tak pěkný, že se mají rádi :D

2 Zdebra Zdebra | Web | 21. srpna 2015 v 21:24 | Reagovat

Já v poslední době nějak nečtu, ale dnes jsem si v knihovně půjčila dvě knížky, tak snad se do toho zas dostanu. V právě čtených mám 6 knížek. V přečtených pouhých 149 a chystám se číst 288 (i víc).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama