Prosinec 2015

Konec roku

31. prosince 2015 v 20:31 | Vivienne |  Mé keci
Mívám ve zvyku ty poslední dny roku rekapitulovat a zpytovat svědomí, jenže letos na to není síla ani chuť… Tak nějak jsem přijala fakt, že škola mi kazí Vánoce. Konec semestru dosti hektická doba, studenti to moc dobře ví. Letos jsem to zvládla jen s vypětím sil a stihla i jeden předtermín. Pár dnů oraz a zase se učím na zkoušku. Jdu už 4. ledna. Ach jak jen se ten čas krátí.
Strašně moc mi chybí psaní, i blogový svět. Ale prostě nějak nezvládám ten učební systém. Prostě to není můj styl. Ale dala jsem se na to tak musím válčit. Navíc celý podzim se nesl i v duchu mých vleklých nemocí, zranění v rodině. Hrála jsem ošetřovatelku a pořád jsem babči bráchovi k ruce, je to vyčerpávající… Ale věřím, že to všichni znáte.
zem pokryl lehký poprašek sněhu. Lidi blázní a odpalují rachejtle defakto celý den, ale teď se to stupňuje. Kočky jsou schované, ale pes ten trpí. Budu slavit jako každý rok.

Mějte se čarokrásně, a přeji Vám ať ten nastávající rok 2016 je úspěšný, pohodový a prostě podle Vašich představ.

Čimelice 2015 XI.

19. prosince 2015 v 12:08 | Vivienne |  Fotky
XI.
Tentokrát se budeme věnovat zelenině. Popravdě řečeno byl zeleninový skleník pro mne velkým zklamáním. Minule to bylo mnohem zajímavější, barevnější a tak nějak pestřejší.
Sestřenici jsem přímo nalákala na fialové papriky a ony nikde. Což mě trochu mrzí přeci jenom to byla minule hezká podívané.

Malá a roztomilá droboučká rajčátka.
Mňam.. neznám nic lepšího.
Klasiky žlutá, ale s trošku zvláštnějším tvarem.
Docela to člověka lákalo, nějaké si utrhnout a ochutnat.
Ale ovládla jsem se. :)
....
Jen to babička spatřila vykřikla: "jak to můžou mít pohromadě, když to chytí plíseň.."
Ale je to zvláštní, jak si brambory hoví u kořeně rajčat. :)

Čimelice 2015 X.

4. prosince 2015 v 9:08 | Vivienne |  Fotky
X.
Krom masožravek a kaktusů mám slabost i pro bonsaje. Na jejich koupi a pěstování jsem se však ještě neodvážila. Ale kdo ví, možná jednou...
Co vy, máte nějakou zkušenost s pěstováním bonsají?