Kniha, která tě překvapila

23. února 2016 v 14:01 | Vivienne |  The Book Challenge

Na cestu T. Pratchett

K tomuto projektu se tímto článkem vracím po dlouhé době a stejně tak se teprve pomalu vracím do čtecího režimu a tak mi dělalo celkem problém vybrat knihu, která by mne překvapila. Nakonec jsem tedy sáhla ke klasice Pratchettovi. Tentokrát však nebudeme pitvat Zeměplochu a koukneme se na zoubek Nómům. Začněme první knihou a to tou s názvem Na cestu.


Po přečtení knihy Kobercové jsem nečekala, že autor vytvoří další malé tvorečky. Ale netrvalo to dlouho a já v jeho knihách objevila Fígli a po nich i dnes zmiňované Nómy. Maličkatí lidičkové žijící domnívající se, že jsou jediní svého druhu. Přežívají na smetišti, bojují s liškami a zimou a shodou okolností se dostanou do obchodu, kde náhle zjistí, že nejsou tak sami..
Velmi, velmi stručný nástřel toho co si v knize můžete přečíst sami. Líbilo se mi zpracování postav, hlavního hrdiny Muskulína i velmi "své" babičky Morkosie. A ono i pojetí Nómů v Obchodě mělo dosti do sebe. Malý svět ve světě. Lidským okem spatřitelný, ale neviděný. Protože něco takového prostě nemůže existovat, že?
Opravdu jsme tak nevšímavý i ve skutečnosti? Mohli by tu žít malincí Nómové a my si jich nevšimli? Co myslíte?
U Pratchetta jsem zvyklá na fantasy ze Zeměplochy, proto mě překvapilo, jak krásně splynul náš svět s tím Nómím. Měla bych tu mluvit jen o této knize, ale mně se líbila celá série. I když to jsou tenké knih,y mají v sobě hodně a rozhodně stojí za přečtení :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 28. února 2016 v 10:32 | Reagovat

Momentálně se Pratchettem zdárně prokousávám, momentálně mi chybí asi 50 stránek Sekáče - tuším že to je 11 díl a neskutečně mě to baví :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama