Kniha, o které sis myslela, že ji nebudeš mít ráda, ale nakonec tě nadchla

14. dubna 2016 v 14:23 | Vivienne |  The Book Challenge
Hned jak jsem četla tento úkol, vyvstala mi na mysli má češtinářka ze střední. Měla jsem ji opravdu ráda. Ale to je asi tak nějak vedlejší. Jakožto knihomol jsem se do povinné četby pustila už v prváku. Ale byl zde problém, většinu knih jsem neznala. V teorii jsme tak daleko nedošli a tak jsem si často nechávala doporučovat knihy. Už od začátku jsme odmítala cokoliv, co zavánělo romantikou. Ale nakonec jsem byla přesvědčena a knihu Rozum a cit si vypůjčila.


Bála jsem se, že to bude taková ta "slaďárna" co se ani nedá číst. Opak byl ale pravdou. Půvabně napsaná kniha dokázala zaujmout a vtáhnout do děje. Realisticky popsaná společnost dané doby, její zvyky, názory… Všechno to do sebe zapadalo. Dobře byli i vykresleny postavy, které jsem si lehce a rychle oblíbila.

Opravdu mě překvapilo jak se mi kniha líbila. Oblíbila jsem si autorku a jí podobné, takže jsem přečetla i další knihy. Jsem opravdu ráda, že mě češtinářka přesvědčila ať to aspoň zkusím. Byl to krásně strávený čas a já věřím, že bude ještě další.
Což mi připomíná, že jsem shlédla i film, který byl podle knihy natočen. I ten se mi celkem líbil. Opravdu mne zaujaly dobové kostýmy a vůbec to všechno kolem. Jsem ale ráda, že jako první jsem četla knihu a teprve poté viděla film.

O tomto titulu jsem se zmiňovala již zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Frána Frána | Web | 15. dubna 2016 v 15:47 | Reagovat

Tu knihu jsem nečetla, ale jsem ráda za doporučení, až se do čtení k maturitě taky dám. Pokud to budeme mít v kánonu, samozřejmě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama