Basin letem světem

13. července 2016 v 13:47 | Vivienne |  Mimo mísu
Basin letem světem
V podobném duchu jako Metalfest se pro mě nesl i Basin ve Spáleném Pořičí, kam každý rok zavítám. Kapely mě moc nelákaly, ale hrála tam má srdcová záležitost XIII. Století tak jsem i letos vyrazila, i když v poněkud osekané verzi. :D
Pátek
Tento večer hrálo již zmíněné XIII. Století a opět jsem si to neskonale užila. Zahráli jak klasické skladby, ale i pár z nového CD Intacto, které jsem si rychle oblíbila. Takže za mě vystoupení dostává známku 1.


Sobota
Vyrazila jsem s maminou, která chtěla vidět Harlej. Řekla bych tak nějak klasické vystoupení, nic nového pod sluncem. Dřív jsem je opravdu zbožňovala, ale teď už to jde tak nějak mimo. Následoval Orphaned Land, což bylo vskutku zajímavé vystoupení. Nijak zvlášť jejich hudbu neposlouchám, ale naproti tomu jsem je tak nějak okrajově znala. Bohužel s příchodem jejich vystoupení přišel i déšť, takže jsem se schovala do stanu a poslouchala jen z povzdálí. Naštěstí to po chvilce přestalo a já se mohla jít dívat blíže.

Neděle
Bráška na festival už kašlal a tak jsem opět musela jet s rodiči. A proto jsem viděla i Dogu. Staré známé fláky jsem znala, novější tvorbu vůbec, ale vystoupení mělo opět stejný ráz jako dříve. Zalepené bradavky, zelená v kapačce a házení toaletního papíru. Prostě klasika, ale stejně jako u Harleje, už je to tak nějak mimo mě.
Následně hrál hlavní tahák posledního festivalového dne, alespoň pro mě, Xandria. Její vystoupení jsem si opravdu užila, mám jejich hudbu ráda, ale ještě jsem neměla to štěstí je vidět na živo. Zazněly klasické písně jako je Valentine a Nightfall, ale i písně, které jsem si v tom okamžiku nějak nevybavovala. Celkově to pro mě bylo velmi velmi příjemné vystoupení.

A tím pro mne letošní Basin skončil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mtb mtb | Web | 13. července 2016 v 13:58 | Reagovat

super článek :)

2 Ilma Ilma | Web | 23. července 2016 v 18:51 | Reagovat

Já jsem viděla teď Harlej zase po roce na Pekelném ostrově a musím říct, že milé překvapení. Líbí se mi právě, že to není pokaždé stejné. Proto je pro mě tvá zmínka celkem zarážející. Každopádně hudebně je to taková ta klasika, co si člověk poslechne, ale není tam kvůli tomu.
Jinak super shrnutí festivalu. Snad sis užila alespoň v rámci možností jaksepatří.

3 Zdebra Zdebra | Web | 26. září 2016 v 15:17 | Reagovat

Snad se tam taky někdy podívám. Letos mě to hodně lákalo, ale měla jsem těch akcí nějak "moc". Ráda bych někdy viděla Cripper. Snad se dočkám.
Jinak Dogu jsem letos viděla v Ostravě v Plamenech. XIII. Století jsem zatím neviděla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama