Září 2016

Rovnýma nohama do divokých vod

30. září 2016 v 10:12 | Vivienne |  Mé keci

Tak nějak by se dalo říci, proběhl můj první týden ve škole. Ach ano, mučírna opět vypukla a já tentokrát válčím už ve třetím ročníku. Z jednotlivých okýnek rozvrhu na mě vyskakují větší a menší zla. A ten nemilý fakt, že se letos asi upíšu k smrti. Krom bakalářské práce mě čekají další chuťovky, ale ani ta cesta za bakalářkou nebyla jednoduchá.
U mě totiž nic nemůže proběhnout normálně. Nejdřív problémy se tématem, poté mi na poslední chvíli (až teď v září) měnili vedoucí. A do toho další problémová věc, praxe. Zase už nevím, kam dřív skočit, co dříve spáchat. Bude to vážně veselý semestr. Takže už jen závěrem, "Hurá do boje!"

O knihách a seznamech

25. září 2016 v 20:39 | Vivienne |  Knihy a něco o nich

Milovníci knih to dozajista znají, tu a tam si přečtou půvabnou recenzi na knihu a hned zatouží si ji přečíst, nebo je zaujme v knihkupectví, ale nemají peníze na nákup, či jen slyší mezi přáteli o tom či onom díle. Pamatovat si všechny názvy a autory je vskutku nereálné. A tak se postupně začínají z paměti ztrácet. Což je vskutku škoda. Řešení tohoto problému je vést si seznam, ať už papírový nebo na internetu, který je plný stránek zabývajících se knihomolstvím. Z vlastní zkušenosti vím, že je to užitečná věcička, alespoň tedy pro moji maličkost. Mám tam všechno hezky pohromadě, ale myslím, že není třeba se o tom rozepisovat, protože dozajista všichni víte o čem to tam je.
Je lehké si seznamy vytvořit o dost těžší je jejich dodržování. Asi to dobře sami znáte, jdu na knihovny, připravím si seznam knih, co si chci půjčit, zjistím, jestli jsou momentálně v knihovně a pak vyrazím. Jenže často mě někdo předběhne a žádané knihy tam nejsou, nebo se nacházejí ve skladě a pro ty si nerada posílám. Asi jsem divná no :D A nebo i když je mají zaujme mě jiná. A chaos je na světě. Seznam knih k přečtení vůbec neubývá, což je tak trochu k vzteku, protože si dávám takové ty cíle, jako snížit seznam pod sto kniha tak.