Listopad 2016

O kočkách - část 2

30. listopadu 2016 v 13:59 | Vivienne |  Mé keci
Zdálo se, že naše rodina je odsouzena k životu bez koček. Nakonec jako poslední naděje k nám přišla mourovatá slečna, která dostala jméno Kateřina. Prožila jsem s ní spoustu krásných let. Když dopsala válka mezi ní psem vygradovala a jednoho dne došlo k naprosto neočekávanému souboji, který skončil krapet krvavě. Kočka přišla o kousek ouška a pes ho měl rozseknuté. Po té zavládlo relativní příměří. Po čase jsme si nechali Kaččina koťátko, kocourka Micíčka. Snad protože jsme měli doma kočku tak nám tento kocourek neutekl a zůstal s námi. Bohužel měl tento kocourek speciální chutě. Lezl ke slepicím do kurníku, kde vyhodil vajíčko z kukaně a vnitřek snědl. Je jasné, že takový škůdce u nás zůstat nemohl. Jedni známí v tu dobu sháněli kočku, takže se Micíček odstěhoval, i když jsem při tom měla slzy v očích, vím, že se má skvěle.

O kočkách - část 1

9. listopadu 2016 v 8:55 | Vivienne |  Mé keci

Za ty roky už jsem se určitě několikrát zmiňovala o lásce ke kočkám, a o tom že jsem hrdou majitelkou hned několik předoucích tvorečků. V současné době si prostě nedokážu život bez kočky ani představit. To by tak bylo k obecnému úvodu k tématice.
Poznala jsem hodně koček, i naší rodinou jich prošlo dost. A bohužel ne vždy zůstaly dlouho. Potkaly je různé osudy, některé spojené s životem venku a jiné, které se mohou přihodit komukoliv. Určitá rizika nelze snížit, musíme se s nimi prostě smířit. Vy je milujete, a když žijí venku, musíte věřit, že ony Vás milují stejně tak a neutečou Vám za lepším. Modlíte se, aby je nepotkalo něco nemilého.