Prosinec 2016

Přelom knižního roku

30. prosince 2016 v 11:52 | Vivienne |  Přečtené knihy

Opět se nachýlil čas a jeden rok se přelil v druhý. A jak to tedy předešlý rok dopadlo s mojí každoroční výzvou od Ells? Pro rok, který právě doběhl do svého konce, jsem si zvolila 70 knih coby cíl veškerých mých snah. A letos to byl boj do posledních okamžiků roku. Škola je čím dál tím vysilující a navíc i v trafice, kde jsem trávila většinu pracovní doby čtením, jsem skončila. Takže toho času podstatně ubylo. A když přijdu po vysilujícím dnu ze školy, tak místo knihy si raději pustím nějaký ten seriál nebo film, nebo jen tak čučím do zdi. Je to opravdu čím dál tím horší. Ale na poslední chvíli jsem přeci jen tak nějak zvládla.

A je to tu zas…

23. prosince 2016 v 20:42 | Vivienne |  Mé keci

Mluvím o Vánocích. Přijde mi to až neuvěřitelné, že už je to rok. Ani se nechci ohlížet a dívat se, co jsem zde psala naposledy, nebo spíše, kdy jsem zde byla naposledy. Vůbec se to nelepší. Je tu mrtvo. Pohřbívám za živa, to co jsem zde tak pracně vybudovala.

Ale teď už snad na pozitivnější notu. Čekám už jen na výsledky posledního zápočtu, zbytek mám a stihla jsem i jeden předtermín zkoušky, byla to fakt chuťovka čekat na ústní zkoušku přes 4 hodiny. Závidíte co? Včera a dneska jsem lítala po domě, uklízela, prala, zdobila stromek jsem tak strašlivě unavená, ale snad už to je všechno. Čili jsem si konečně našla čas i na toto doupě. Pár dní mě teď snad čeká klid tedy spíše "klid" zítra tradiční slavení Vánoc s rodinou a pak už jen jezdit po příbuzných a tak. A následně už se zase budu jen učit a učit. První zkouška mě čeká už 4. ledna. Musím se snažit a všechno dát na poprvé, protože tento semestr jde už do tuhého.

Ale už zase odbíhám k nepříjemnému tématu. Snažím se udržovat jakous takous sváteční náladu. Poslouchám speciální - A Very Scary Solstice… Koledy s motivy Cthulhu. Úplně jsem si je zamilovala. Vlastně Vám se hodím ukázku. :)Inu mějte se čarokrásně, oslavte krásné svátky a s úsměvem přivítejte rok 2017