Leden 2017

O kočkách 3

29. ledna 2017 v 20:59 | Vivienne |  Mé keci
Díl třetí - tentokráte o nemocech

Zdraví koček se u nás nikdy moc neřešilo, protože ani nebylo co řešit. Kočky byly zdravé, maximálně tu a tam nějaké to klíště. A tak kromě té smutné cesty na veterinární pohotovost, jsme ani u žádného nebyli, pokud tedy nepočítám cesty se psem na očkování. Ale tak vše je jednou poprvé.
Ale abych Vás uvedla do souvislostí, minulé jaro se nám narodila koťata. Čtyři mourovatá klubíčka a pro všechna jsme měli zájemce, jenže pak jednoho dne tři zmizeli. Podezřívám, že za to můžou kocouři, co k nám začali lézt okamžitě po porodu. Ale s tím už nic neudělám. Ale probíhající orgie u nás pod oknem způsobila, že kočka brzy opět otěhotněla a o osiřelé koťátko se zas tak moc nestarala. Zato Attila se zhostil role staršího bratra naprosto dokonale. Dával na ní pozor i ji vyškolil v tajích zákeřného boje, šplhání či uzurpování si mísy žrádla. Úžasný pohled to byl. Pomalu se přiblížila doba, kdy malá slečna půjde do nové rodiny, když se mi zdálo, že Attila má něco s okem. Byl to večer před zkouškou a já jsem kvůli tomu dost vyváděla, vrátily se mi vzpomínky na Zikmundovo smrt. Máma už to pak nemohla poslouchat a naštěstí veterinář v blízkém městečku ordinoval i večer a tak se jelo.

Knižní výzva 2017

1. ledna 2017 v 12:04 | Vivienne |  Přečtené knihy

Ještě se krátce vrátím k výzvě, které před pár hodinami skončila. Nebudu sem vypisovat veškeré tituly, ale pouze počty přečtených knih a měsíce, kdy jsem toho dosáhla. Tak jdeme na to :)