Kniha, která tě překvapila

13. února 2017 v 16:16 | Vivienne |  The Book Challenge
Po velmi velmi dlouho době, přesnějši řečeno po více jak půl roce ticha, sem přináším další článek do tohoto knižního koutku. Začneme poněkud stručně a krátce a snad se to nakonec v dalších článcích trošku rozejde :) Články tohoto typu přednastavuji s určitým časovým předstihem. Ale tak snad se Vám to i tak bude líbit.

Na cestu T. Pratchett

K tomuto projektu se tímto článkem vracím po dlouhé době a stejně tak se teprve pomalu vracím do čtecího režimu a tak mi dělalo celkem problém vybrat knihu, která by mne překvapila. Nakonec jsem tedy sáhla ke klasice Pratchettovi. Tentokrát však nebudeme pitvat Zeměplochu a koukneme se na zoubek Nómům. Začněme první knihou a to tou s názvem Na cestu.


Po přečtení knihy Kobercové jsem nečekala, že autor vytvoří další malé tvorečky. Ale netrvalo to dlouho a já v jeho knihách objevila Fígli a po nich i dnes zmiňované Nómy. Maličkatí lidičkové žijící domnívající se, že jsou jediní svého druhu. Přežívají na smetišti, bojují s liškami a zimou.. shodou okolností se dostanou do obchodu, kde náhle zjistí, že nejsou tak sami..

Velmi, velmi stručný nástřel toho co si v knize můžete přečíst sami. Líbilo se mi zpracování postav, hlavního hrdiny Muskulína, emancipované ženy i velmi "své" babičky Morkosie. A ono i pojetí Nómů v Obchodě mělo dosti do sebe. Malý svět ve světě. Lidským okem spatřitelný, ale neviděný.

Opravdu jsme tak nevšímavý i ve skutečnosti? Mohli by tu žít malincí Nómové a my si jich nevšimli? Co myslíte?
U Pratchetta jsem zvyklá na fantasy ze Zeměplochy, proto mě překvapilo, jak krásně splynul náš svět s tím Nómím. Měla bych tu mluvit jen o této knize, ale mě se líbila celá série. I když to jsou tenké knihy mají v sobě hodně a rozhodně stojí za přečtení :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama