Kniha kterou jsi na poprvé nepochopila

29. března 2017 v 16:37 | Vivienne |  The Book Challenge
Z hodin českého jazyka - literatury si odnáším informace o autorech, knihách a tak. Alespoň v to naši vyučující doufají. Já si z těchto hodin odnášela hlavně tipy, co si přečíst. Ne vždy to dopadlo dobře, někdy to přineslo zklamání, jindy okouzlení a "vytvoření" obliby k danému autorovi. Mno však to už znáte určitě i vy.
Dílo o kterém tu dnes chci mluvit vzbudilo zájem nejen u mé maličkosti. Mám ale pocit, že jsem jediná, kdo si jej skutečně přečetl. Kniha vypravuje příběh knížete Sternenhocha - jednoho z předních německých šlechticů, kterého by čekal slavný osud, kdyby jen nepotkal ďábelskou Helgu. Ještě dodám, že celý děj je psán formou deníkových zápisků hlavního hrdiny.
Poutavěji se o knize psalo v našich školních skriptech a tak se není čemu divit, že jsem zatoužila si knihu přečíst. Ale ejhle. V knihovně k dostání nebyla. Nezoufala jsem si a bráška mi ji stáhnul do čtečky. Bohužel to byla taková ta nepoužitelná forma, kde místo písmen s háčky a čárkami máte obdélníček s otazníkem. Inu pokusila jsem se pár stránek přečíst, ale nešlo to.
Už jsem se pomalu vzdala naděje, když jsem na knihu narazila ve svém oblíbeném antikvariátu. Spolu s ní jsem objevila i Kladivo na čarodějnice. Dodnes se si vzpomínám, jak dlouho jsem váhala, kterou z nich si odnést domů. Bohužel si nepamatuju, která vyhrála. Tak jako tak dneska mám doma obě. :)
Četba zde probírané knihy mi nezabrala dlouho, přeci jen je to tenká kniha a čtivá. Jak už se můžete dočíst výše kniha je psána formou deníku, který si píše kníže Š. Což se mi docela líbilo. Ale zároveň jsem zde já v svých 15/16 letech asi narazila. Střídající se stavy reality a "snů" mi činilo potíže. Občas jsem se ztrácela, netušila co je co. To už je problém.
I samotné vyvrcholení mě udivilo. Říkala jsem si, že autor nemohl být při smyslech když to napsal. Vadilo mi jak to skončilo. Tak jako mi vadilo, že jsem si nedokázala vytvořit vztah k žádné z postav.
Prostě to celé působilo zvláštně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama