Červen 2017

Ticho po pěšině

29. června 2017 v 12:59 | Vivienne |  Mé keci
Na mém ostrůvku uprostřed širých vod nekonečného oceánu internetu je stále mrtvo. Je to zvláštní, po měsících šprtání na zkouškové a státnice jsem se opravdu těšila až budu mít volno. Plánovala, co všechno budu dělat, že konečně zase jednou budu sama sebou. Ale ejhle, pořád nikde nic. Mám spoustu času a defacto žádné povinnosti, a přesto pořádně nic nedělám. Psaní bylo dříve nedílnou součástí mého života, ale múza se ke mně ještě nevrátila, takže papír zůstává nedotčený a propiska se na mě šklebí…

Oživení

18. června 2017 v 16:27 | Vivienne |  Mé keci
Tak a je to tu. Článek, o jehož napsání jsem dlouho snila a věřila, že se k němu dostanu. A pak mi trvalo takovou dobu se k němu dostat. Inu stalo se, proběhl den D. A to již 7.6. Státnicovala jsem. Bez spolužaček, které šly o den dříve. Jako předposlední z našeho oboru. Prostě super.
Čekala jsem, že budu víc nervózní, ale nakonec to bylo v rámci možností snesitelné. Nejhorší bylo to čekání. Než si šel člověk tahat. Komise byla celkem fajn, měla jsem tam jak vedoucí, tak i oponentku. Co se otázek týče, potvrdila jsem si tu známou pravdu, že když si říkáte tohle nechci tak si to vytáhnete. Ale funguje to i naopak. Vytáhla jsem si dvě otázky, které jsem nechtěla, jednu co jsem chtěla, z posledního předmětu mi to bylo vcelku jedno a taky to tak dopadlo :) Ale přežila jsem, a to jak zkoušení tak i obhajobu bakalářské práce. Její tvorba mi přinesla mnohá ponaučení, teď se toho už jen držet a poučit se z chyb..
Takže vzato kolem a kolem, jsem Bc. :D

Čekala jsem, že to bude jako znovuzrození, jako když po zimě přijde jaro. Že budu šťastná, plná energie, ale ono nic. Pořád bych jenom spala a spala.
Snad se brzy vzpamatuji a oživení bude vidět i tady.