Festivalová sezóna začala...

11. července 2017 v 9:24 | Vivienne |  Mimo mísu
… a pro mě i skončila :D Dříve jsem zde zveřejňovala články o festivalech, ale poslední dobou jsem na to nějak rezignovala. Takže možná je čas to změnit. Letošní článek bude fakt rychlovka, protože toho zase není tolik.

METALFEST
Lístek jsem doma schraňovala od doby co byla potvrzená Tarja. Můj sen… Sice mi kdesi v mysli hryzal strach, že v té době nebudu mít čas si festival užít, ale snažila sem se je potlačit. Každopádně to tak vskutku bylo, termín festivalu padl na mé státnicové učení. Prostě nikdy není příznivě nakloněn poctivým studentům. Ale prostě Tarja je Tarja a navíc měla mít společné vystoupení s Sharon del Adel. Co víc si člověk může přát? Tedy alespoň tak to hlásili pořadatelé, jaké to bude velkolepé, unikátní společné vystoupení. Inu realita nakonec byla trošku jinde.


Ale od začátku, na místo konání jsem přijela dřív, takže jsem slyšela i kousek Amaranthe. Toto uskupení mě neoslovilo studiovou tvorbou, ale ani živé vystoupení na tom nic nezměnilo. Přiblížila se hodina "há". Lidí bylo všude dosti a tak jsem se držela v pozadí a seděla na travnaté ploše, sice daleko, ale výhled jsem měla fajn. A pak to vypuklo. Od prvních tónu bylo znát, že mistr zvukař se krapet nepovedl. Ale prý zvuk nebyl ideální celý festival. Samotné vystoupení se mi moc líbilo, zazněli starší písničky i novinky, Tarja jednou změnila ohoz a byla i akustická vložka. A pak přišla Sharon. Společné vystoupení bylo opravdu kouzelné a na publiku bylo vidět jen ho úplně nakopnulo. Jen jsem trošku pocítila zklamání, protože společně zazněli asi jen 3 písně a dost. Já osobně i mí známý jsme se shodli, že jsem na základě propagace pořadatelů čekali víc…. I proto i když se mi splnil životní sen, cítím v sobě špetku zklamání…
BASINFIREFEST
Tento festival navštěvuji už dlouhá léta neboť se odehrává kousek od mého domova. Chodím tam pravidelně, i když poslední roky už mě tam tak neláká hudba, jako spíše tradice. A fakt že jinak se defacto nepodívám. Letos jsem byla pevně rozhodnutá tam nejít, neboť tam pro mé uši fakt nic nebylo. Ale nakonec táta přinesl lístek zadarmo a já v neděli nakonec vyrazila. Shlédla jsem českou klasiku Alkehol, kteří nezklamou ani nepřekvapí a pak slyšela kousek Liv-Sin a neznělo to vůbec špatně. Poté jsme vyrazili domů a znova jeli na festík až na sedmou, abychom nezmeškali Dymytry a Dogu. Od sedmi měla hrát zahraniční kapela Mystic Prophecy, ale kvůli zpoždění letadla došlo ke změně a v jejich čase hrála Doga. Mamku skoro kleplo, že o to mohla přijít :D Poté měly hrát Dymytry, já tuto kapelu dvakrát ráda nemám a tak jsem zamířila k pódiu, kde měli hrát Nine Treasures z Číny. Byla jsem opravdu zvědavá, jaké to bude. Vystoupení začalo se značným zpožděním. Nazvučení neobvyklých nástrojů dalo asi zvukaři zabrat, nebo kdo ví… Každopádně před pódiem bylo dost lidí. Předtím jsem si zkusmo pustila jen jednu píseň od této bandy a naživo mě okouzlili ještě víc. Byl to opravdu kouzelný zážitek a jsem ráda, že jsem je na živo viděla. A touto kapelou z dálného východu pro mne celý festival skončil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama