Propaguji české knihy 5

11. ledna 2018 v 11:57 | Vivienne |  Knihy a něco o nich

Dnešní knihy budou celkem netypické, jedná se sci-fi (kterému až tolik neholduji) a zároveň sborníky povídek několika autorů. K jejich přečtení jsem se dostala opravdu náhodou, ale nelituji toho.Capricorn 70
Autoři: Petr Heteša, Jan Hlávka, Jan Kotouč, Jaroslav Mostecký, Petra Neomillnerová, Julie Nováková, Pavel Obluk, Jiří W. Procházka, Anton Stiffel, Vladimír Šlechta
Já osobně z výčtů autorů znala jen dvě jména, ale občas rozhodně nezaškodí ponořit se do neznámých vod. Každý autor vytváří svou vlastní vizi budoucnosti a rozvíjí odlišné příběhy s různými motivy. Snad každý si čtenář si musí najít, alespoň jednu povídku, která mu sedne. Různorodost povídek zaručuje, že se čtenář nezačne nudit. Jednotlivé povídky ubíhají velice rychle, není zde čas ani prostor na zbytečnosti.

Terra nullius
Sbírka povídek je podobně koncipována jako kniha výše. Opět se zde nalézá soubor rozmanitých povídek zabývající se v některých případech nepříliš hezkou budoucností lidstva.
Některé z povídek se vydaly neprozkoumanými cestami, jiné se držely osvědčeného motivu, ale to nic nemění na faktu, že jejich čtení je velmi příjemně stráveným časem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yoshiyuri-stories yoshiyuri-stories | Web | 11. ledna 2018 v 16:34 | Reagovat

pěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama